şükela:  tümü | bugün
  • en son olarak istanbul -cemal resit rey ve babylon- izmir ve ankara da cok iyi bir caz bandosu olan george gruntz concert jazz band ile konser vermistir bu en iyi iki darbukator-u turkiye den biri.
    kronos quartet le de calismistir.
    turk muzigi + caz ve/veya drum ve bass sentezine meraklidir.
    kirklareli dogumlu.
    hayatta en cok istedigim seylerden biri onun gibi darbuka calmak.
  • çingendir bu, romandır, çalar er çingen gibim dabruka, bizim oralı
  • yedi nisan cuma cemal resit rey de seamus blake quartet diye bir grupla konserde. akbank festivali.
  • çingene olmadığını maalesefleri ile bizzat kendisi belirtmiştir.
  • 14 yaşında babasının armağan ettiği davulla olaya başlamış.
    sting, kendisine imparator dediğini söylemekte, kendisine örnek olarak mahalleden bir abisini seçmiş, oldukça da havalı.
  • eski ritmorlerden :)
    (bkz: jamaaladeen tacuma)
  • sultan albumu sultan osmandan daha cok daha guzeldir. cok havali ama cook.
  • almanyada yaşayan çiğdem adında çok cici bir eşi vardır. evli barklı olmasına rağmen zampara ayaklarına yatması da tartışılası bir olgudur.
  • gecen yazki sting konserinde desert roseda sanirsam kendini a$mi$ bi ki$i.
  • mercan dede'ye besledigim hislerin benzerini bu adama da besliyorum. canli olarak iyi olduguna eminim ama asil icraatlari konusunda suphelerim var. yabanci dinleyicinin ilginc bulmasini anliyorum adamin muzigini, darbukayi, turk muzigini duymamislar. peki ya turkiye'dekiler? turkiye'deki insanlarin bu adam cok ozel birsey yapiyormus gibi adama ilgi gostermeleri anlamsiz geliyor bana. tamam yakisikli herif, ayrica bati'dan geldi falan, daha bir prezentabl, ama allah askina studyo pazar'da mustafa kandirali ile darbuka calan gungor hosses'den daha mi iyi bir darbukaci bu adam. onunla dalga gecerdi insanlar.
    yaptigi pseudo-fuzyon calismalari da allahlik bence. groove alla turca denir bir albumu var, katibim'i milyonuncu defa ve hic de ozel bir sey katmadan yorumlayarak, fuzyon yaptigini saniyor adam. pete namlook'la da bir ambient album yapmisti sultan adinda, tum icraati o albumde sozde tasavvufi takilmakti. bu adam, bir poser turkiye'li arkadaslar, kanmayalim..
    gitsin amerika'larda, fransa'larda caz festivallerine ciksin, eglensin oyle..koyunun olmadigi yerde, abdurrahman celebi olsun..