*

şükela:  tümü | bugün
  • yazın alkol komasına girmiş arkadaşı getirdiğimiz hastane. hemşireler resmen bize bok muamelesi çekti.
  • en son muayene için ne zaman hastaneye gittiğimi hatırlamıyorum bile. en az 2 3 yılı vardır. bazı durumlardan şüphelenip bugün için randevu aldım. hem de günler öncesinden. randevu saatine 1 saat kala hastaneye gittim barkod almak için. 45 dk beklememe rağmen sıra gelmedi. sonuç olarak randevu aldığım halde muayene olamadan çıktım hastaneden. çok övdükleri sağlık sistemini de görmüş olduk ayda yılda bi gidiyorum zaten aldım boyumun ölçüsünü.

    ilk önce randevu aldığımız halde sıra numarası alarak yeniden sıraya konulduk. barkodu alabilmek için. sorun şu ki randevusu olmayan onlarca hasta da benimle aynı sıradaydı. kardeşim önümde 180 kişi var randevu var zaten 1 saat önce geldim yetişemeyecem dedim. benim gibi bi kaç kişi daha sesini yükseltince sıraları iptal edip bu kez numarasız sıraya koydular ama ege halkı hani çok kültürlü çok elit ya herkes kaynak yapmaya çalıştı birbirinin üstüne çıktı. 40 45 dk nın sonunda pes edip hastaneden çıktım.

    işte işi bilmeyen adamları torpille adam kayırmayla işe alırsanız işler böyle yürümez. kimse ne yapacağını bilmiyordu. başhekimiyle özellikle görüşmek istedim ama hem başka işlerim vardı hem de o sinirle dualarım malarım diye vazgeçtim. bi de doktor dövdü diye çarşaf çarşaf tv ye verirler.

    ben vergisini ödeyen bi adamım her türlü kesinti yapılıyor ama bilmem kaç senede bi gittiğim hastanede muayene olamıyorum.