şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ingilizce gomulu, gomulmus anlamina gelen kelimedir. ayrica (bkz: i buried paul) *
 • hypocrisy sarkısı
  sözleri şöyledir:

  another change of flesh
  you arent awake to pay for death
  nothing lies .. ??
  ??
  you will drown and bleed to death
  ^^^^^^^^^^^^^^ ???

  one down
  and more to kill
  to clean up this world
  to ????
  ????
  to get the adrenalin pumping

  your remains of a broken body
  thrown in a coffin
  buried six feet under
  they never see the sign of breathing
  your flesh will be decaying

  murdered, buried, forgotten
  another life destroyed

  b leaving the body
  for another realm
  my body grows warm as i feel you await my god
  squeese the cold, pale body as i fuck it

  murdered, buried, forgotten
  another life destroyed
 • başrollerinde ryan reynoldsun olduğu, sundance de lionsgate tarafından 4 milyon dolardan daha az ücrete satın alınan film. konusu ırakta bi tabutta 90 dakika kalan adamın hikayesi. izleyen herkesin hayranı olduğu filmi biz 2010un ikinci yarısı görebilecekmişiz. belki de ryan'a bir oscar adaylığıda getirebilir.
 • şu zaman dilimi itibariyle internet aleminde övgülere boğulan film. izleyen hastası olmuş görünüyor. 2010'un bombası da bu bağımsız olsun.

  sinopsis:
  paul conroy is not ready to die. but when he wakes up 6 feet underground with no idea of who put him there or why, life for the truck driver and family man instantly becomes a hellish struggle for survival. buried with only a cell phone and a lighter, his contact with the outside world and ability to piece together clues that could help him discover his location are maddeningly limited. poor reception, a rapidly draining battery, and a dwindling oxygen supply become his worst enemies in a tightly confined race against time- fighting panic, despair and delirium, paul has only 90 minutes to be rescued before his worst nightmare comes true.
 • son zamanlarda izlediğim en etkileyici fragmanlara sahip film.

  büdüt: imla.
 • klostrofobisi olmayan izleyiciler için bile bunaltıcı olacak bir film gibi.. insanlara bu sıkışmışlık,çaresizlik hissini yaratan filmleri severim. türleri farklı olsada bunu en iyi hissettiğim film de the descent'di.
  yönetmenin elindeki malzeme çok iyi, bakalım nasıl işleyecek.
 • dun izleme sansi buldugum olay. arkasina spoiler takmadan olayi irdelemeye calisiyorum ilginiz bilginize:

  oncelikle traileri izledigimde ben de "bu senaryo kesin yillardir hollywood'da donuyordu en sonunda bir aktor/yonetmen kombosu -biz bunu guzel cekeriz - gaziyla hareket edip uretime girdiler" etkisi yaratmisti. bundan once ayni etkiyi yaratan ve tek aktore odakli film olan phone booth, halk arasinda epic fail denilen sonuca ulasmisti, netekim basrolde irlanda pub'inda bodyguard olmasi gerekirken hollywood stari haline getirilmis colin farrell vardi, yonetmen ne kadar iyi olursa olsun essek essektir demek lazim.

  cortez'le ryan reynolds iyi anlasmislarki filmin atmosferi yonetmen cekerek aktor de yasayarak size kanli canli sunuyor, ilk sahneden son sahneye kadar sanki tabut daha da buyumus de hem sizi hem ryan abiyi kapsar hale gelmis olarak dusunebilirsiniz. "abi surasi da cok sacma olmus beah" denecek yer az, ve olan anlar bile film dikkatli izlenirse zaten aciklanmis halde.

  filmdeki en iyi yardimci oyuncu oskarini telefona veriyoruz, cunku dis dunyayi temsil ediyor kendileri, telefon sayesinde filmin butun ruh hali degisimlerini o an biz de aktorle beraber yasiyoruz, o da daha bir gergin hale getiriyor durumu.

  kisacasi: izledigim en iyi film degil ama izlerken zevk aldigim filmlerden, gerceklik payi yuksek olan hollywood productionlarina geri donsek keske dedirtesi.
 • namı kulaktan kulağa yayılan, son dönemlerin en flaş filmi..ülkemizde abd ile aynı anda 8 ekimde gösterime girecek. adı: "toprak altında".
  konusunu duymuşsunuzdur. kill bill 2 de uma thurman 5 dakika tabuttayken ben bayılacak gibiydim. 90 dakika nasıl olacak, düşünmesi bile korkunç. ryan reynolds tan hiç hazzetmem ama gidip göreceğiz filmi, farz oldu.
 • soluk almadan izlenilebilecek bir film. tum film kapali bir mekanda ( tabutta) gecmesine ragmen ilk saniyelerden filmin bitisine kadar gerilim temposunu canli tutmustur..dis dunya ile tek baglanti olan cep telefonunun önemi bu filmle daha belirginlesiyor.
  sistemin kendi insanlarini bilerek nasil ezip yok ettigi basarili aktarilmis.
  bu film 8 ekimden itibaren isvec sinemalarinda vizyona girdi.
 • izlerken deriin nefesler almanıza sebep olacak film. film kapalı ortamda çekildiği için sıkıcı olabilir gibi düşünülse de, aksine mekan ve insanlar faktörü kullanılmadan öyle bir senaryoyla olabilecek en heyecanlı, en gerilimli, bol tahminler yürütülmesi muhtemel bir film olmuş. izlenmeli...