şükela:  tümü | bugün
  • halktan çaldıkları vergilerle, halkın emekçilerin tüm sosyal çıkarlarına ters bir habercilik anlayışını sürdüren, ikitelli civarına yuvalanmış medyadır. bu medyanın bir de cemaatçi kanadı vardır ki onlar da mütedeyyin tüccarların partisi akepeyi burjuva medyası olmanın tüm şehvetiyle destekler.

haa bir de laleleri çok severler.
  • anaakım medyanın tümünü kapsayan, amacı habercilik değil manipülasyon olan gazetecik, dergicik, tvcikleri kapsayan çöp kovası. ama neden oldukları pislikler artık kovalara kamyonlara sığmaz hale gelmiştir.

(bkz: metin lokumcu)*
  • mide bulantısı yaratanlarla dolu.
    kendimi düşünüyorum çocukluğumda anne babamın bana söylediklerini bu insanlar nasıl duymuş olamaz
    "insan olmak onurlu olmaktır! başına ne geleceğini önemsemeden haksızın karşısına geçmek, ezilene siper olmaktır."
    yedinci puştlar sizi. sizi insanlık onurundan nasibini almamış namus yoksunları.
    ah midem!
  • kıdem tazminatı meselesi ile bir kez daha gündeme gelmiş olan.

http://www.thelira.com/…milyon_isciye_kidem_mujdesi

haber tarzlarının bir örneğini yukarıda verdim. bu haber muhtemelen cihan haber ajansı ya da ona paralel bir akp gazetesinden alıntı. gördüğümüz gibi müthiş bir araştırma yapılmış ve başlık da harika atılmış. sanırsınız işçiler bayram edecek. hayat işçilere güzel. kazın ayağı gerçekten öyle mi peki?

en son paragraf aslında söz konusu haberin kendisini yalanlıyor. 11 milyon işçi kıdem müjdesi ile değil basbaya kıdem tazminatlarının azaltılmasıyla(12 aya 1'den 30 aya 1 düşünülüyor dolayısıyla 2.5 katlık müthiş bir gasp) karşı karşıya. bu alengirli yalanı hiçbir sorgulama-biraz kafa yorulsa neden işçilerin ancak %8'inin bu haktan yararlanamadığı ortaya çıkardı- yapmadan veren bir medya. tam bakanın istediği gibi. işçilere kıdem müjdesi. mükemmel.