şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: luis bunuel)
  • hayatımda izlediğim en boş filmlerden biri-ki kolay kolay sıkılmam.ufak tefek mesajlar dışında konusu yok. tek çekiciliği kadınların ve adamların çok hoş giyiniyor olmalarıydı. alışverişe sürükleyecek bir film. izlemeyin.
  • (bkz: #49089920)
  • "kapitalizm sadece erdemleri öldürmekle kalmaz, tüm o karmaşık estetik algıları da basitleştirir ve sanatı yok eder. düşünmemesi ve sadece tüketmesi için ürettiği yeni insan modeli ise kalkıp gerçek sanatı yargılamaya yeltenir. kâr amacından başka bir amacı olmayan ve günümüz insanının değerli olduğuna inandığı, bu sayede sürekli talep ettiği tüm bu değersizlik, bu sistemin zararlarının farkına varamamış ve onun bir parçası haline gelmiş insanların algılarını yok eder ve yerine kendi yerlerde sürünen-yoz-değersiz-basit araçlarını koyar. her tarafı bu araçlarla donatılmış insanı ise körelmiş algıları ve değer yargılarıyla başbaşa bırakır, tüm bu değersizliği ise "değer" olarak kabul ettirir. ve sistemin ürettiği bu insanlar toplumun ezici çoğunluğudur. dolayısıyla serdar ortaç şarkıları popülerken, bach’ın inanılmaz dehası popüler değildir. salvador dali ve picasso’nun dehalarının ürünü olan bilinçaltı imgelerle dolu sürrealist eserler anlamsız karalamalardır ve zaten popüler değildir. hergün bir yenisi çıkan diziler ya da efektlerden oluşmuş filmler değerlidir ve popülerdir, louis buñuel’in her anı çok derin anlamlar içeren gerçeküstü sineması değersizdir. tüm bu algıları körelmiş sürünün louis buñuel gibi bir dehanın sanatının milyarda birini bile anlamasını zaten beklemediğim gibi, onun sanatını bir damla anlamak için bari bir adım atma girişiminde bulunmayacaklarını ve araştırma yapmayacaklarını da biliyorum. bu adımı atmaya çalışan ya da atan insanlar da elbette var ve giderek artıyor"
  • le fantome de la liberte. bunuel filmlerinden belki de en sevdiğimdir. afişi ayrı güzeldir.küçük bir burjuva olmama rağmen seviyorum seni luıs.