şükela:  tümü | bugün soru sor
 • insan haklarını koruma ve geliştirme konusunda bilinçsiz enternasyonalleşmenin dibine vurmuş, bizim ülkede de bolca mevcut olan okuyup araştırmadan kolay yoldan nasıl marjinal görünürümcü akımın iskandinav yöresindeki temsilcileridirler. gerçeklikten kopuk ve mantıksal temelden yoksundurlar. fıkıh konusunda bir sayfa okumadan; kadını toplumsal hayattan soyutlayan pre-modern dayatmalarla yasak ve kurallar koyan (bkz: saçını açma yasağı, vücudun belli yerlerini örtme yasağı) ataerkil, baskıcı topluma dayalı teamüllerin hak ve özgürlük olarak savunulması gerektiğine inanırlar. normalde olması gereken bu sarışın gösterici ablaların mallarına el koymak ve kadınlarını cariye yapmak. belki o zaman akılları başlarına gelir. bizim ülkede bu hak ve özgürlükler yanılsaması zamanla kendi antikorunu oluşturdu. bağışıklık geliştirdi. allah'tan kemalizm bilinci var da diğer ülkelerdeki gibi yıllardır bitmeyen iç savaşlar, sefalet, gerilik, insan haklarının ağır, sistematik, yaygın ihlali gibi durumlar söz konusu olmuyor.

  https://www.evrensel.net/…ka-yasagi-protesto-edildi

  bütün müslümanlar darü'l harb durumundaki bir ülkeden çıkmak ödevindedirler. o zaman bir de peçeli burkalı gösterici ablalara sormak lazım ne işi varmış onların orada?
 • ya olum siz niye bu kadar medenisiniz başka derdiniz mi yok dedirten olaydır. yok tabi dertleri. refah tavan. ondan hep bunlar
 • gayet salakca bir hareket. bu salakliklarindan oturu kendilerini tebrik ediyorum.
 • onlar bizim dincilerden yuzyillardir neler cektigimizi bilmiyorlar o yuzden bu malliklari. bilselerdi birak pecelilere destek vermeyi, ulkelerinden kovarlardi. azinliktaki muslumlerle yasamak kolay, umarim o pecelilerin cogunluk oldugu bir durumu yasamazlar.
 • niye kızdınız insancıklara anlamadım, duyarlılık göstermişler işte insanın istediğini yapması konusunda. burada konu burka giymek değil. mesele insanın istediği ve inandığı bir şeyin devlet eliyle yasaklanması. bugün burka yarın sandalet, fark etmez. mesele başka insanların hayatına sürekli müdahale etmeyi kendinde hak gören davranış sistemi. aferin danlara.
 • bence yaptıklarında sorun yok ama biraz davulun sesi uzaktan hoş gelir durumu var. 2 sene ülkeyi siyasal islam yönetsin görelim ne kadar medeni olduklarını.
 • ulan kahpeliğinde bir sınırı olur. sizin gibi örümcek kafalı bir özgürlük anlayışları yok diye nasıl da kuduruyorsunuz. işte bu yüzden bizden bir bok olmuyor zaten. isteyen insan istediğini giymekte özgür olsun diyorlar. sizin istediğiniz ise hayır benim istediğim gibi giyinsin anlayışı. atomlarınıza tüküreyim sizin.
 • ve yine yurdum insanın kendi penceresinden bakıp kendi şartlarıyla yorumlaması sonucu dışarıda kalanları anlayamaması.

  oradakiler başkasının zorlamasıyla kapananları değil kendi istekleri doğrultusunda kapananlara karşı çıkartılmış bir yasağı protesto ediyor.

  benzer bir yasağı ülkemizde yaşadık ve sonuçlarını hala görüyoruz. o günlerde o yasağa hep beraber karşı çıkabilen bir ülke olsaydık bugün bu noktada olmayabilirdik.

  burkayı, peçeyi veya örtünmeyi tartışıp eleştirmek farklı, yasaklamayla temel hakların insanın elinden alınması durumu farklı. ayrımı yapamayan toplumların gelişemediği veya gelişme sürecinin sekteye uğradığı aşikar.
 • amk islamcıları iyilikten anlarlar sanıp da eylem yapan danimarkalılardır. biz yaptık o hatayı söyleyeyim size. yarın işler tersine dönsün, birisi sizin şort giymenizi engellemeye çalışsın, bunlar götlerini siktirtirler yine size destek olmaz sevgili danimarkalılar.

  en fazla duyacağınız cümle "yağni biz gimseye garışmak yok ama şort da olmaz yağni, yanlış..." olur.

  çünkü bu amına koduğumun ideolojisine sahip amipler birileri bunların hakkını savununca kişisel özgürlük diye bir kavramı algılayamayıp, kendi ideolojilerinin %100 doğru olduğunu, o yüzden savunulduklarını sanıyorlar.
 • burka giyenlerin özgürlüğü savunan, aynı zamanda olur da bir gün kendi özgürlükleri kısıtladığında burkalıları yanlarında görmek isteyecek insanlar topluluğu.

  yüzde kaçını yanlarında görürler bilmem, bilemem