şükela:  tümü | bugün
  • 2019 yapımı gerilim-korku filmi. filmin ana karakteri melinda fazla ilginç geldi bana. performansı da çok iyiydi. bütün filmi sırtlayıp götürdü. mekan seçimi de güzel olmuş bence. yol kenarındaki bir benzin istasyonu. ama bunu tam kullanamamışlar. bir sürü farklı farklı insan gelebilirdi en azından filmin giriş kısmında. çok az tutmuşlar o sayıyı. filmin gene de gerilim boyutu güzel tutturulmuş. sonlara doğru özensizlik ve finaldeki havada kalan son kısım olmasa çok güzel bir şey çıkacaktı. en azından 7-7.5 gibi bir puanı hak ederdi öyle olsaydı. ama bu haliyle maalesef çok yüksek puan veremiyorum. 5.5/10.
  • hem deep purple hem hard rock tarihinin en hayvani şarkılarından biridir... uçurur...
  • hazaver’in, yavuz burç plakçılık etiketiyle yayınlanan tekli çalışması.

söz & müzik: hazaver
    intro seslendirme: austin jansma
    düzenleme: danil marenin

hazaver imzalı klibi buradan izlemek mümkün.
  • ambalaj tasarımı giderek daha kötü bir hal almaktadır
    19 yıllık ürüne neden böyle müşterisinde şüphe uyandıracak tuhaf, sahte görünümlü bir tasarım yapılır ki?
  • o kadar gaz bir deep purple şarkısıdır ki karadeniz'de bulunan rezervle birlikte türkiye'nin önümüzdeki 15 yıllık enerji ihtiyacını karşılayabilir.
  • türkiye'de "cehennem gecesi" ismiyle yayımlanmış olan, 2019 yapımı gerilim filmi. açıkçası sözlükte çok entry girilmemesine şaşırdım, zira kendisi için ek olarak film başlığı bile oluşturulmamış. ama bence yorumu hak eden, güzel bir filmdi.
    başta sırf josh hutcherson oynuyor diye açtım fakat daha sonra film kendi kendisini izlettirdi zaten. birinci güzel yanı insanı merakta bırakması. melinda belli etmese de bence aşırı derecede kafayı sıyırmış bir karakterdi, bu da filmi güzel kılmış. ikincisi ise filmin tek bir mekânda geçiyor oluşu (değişik bir detaydı), bu mekânın ışıklarının ve ambiyansının güzel oluşu. gece izlemek insana zevk veriyor bayağı. her sahneyi bir fotoğraf karesi gibi görebiliyorsunuz. bence izleyin. keyifli vakit geçirtebilir, çok bir şey katmaz belki ama eğlenirsiniz.

--- spoiler ---
    sonunun ucu açık bitmesi benim hoşuma gitti. kendi kafamdan doldurdum neler olacağını. böyle biten filmleri seviyorum.
    --- spoiler ---
  • aynı zamanda iskoçya ve kuzey ingiltere'de küçük derelere verilen isim. eş asıllısı ve daha yaygın kullanımı ise bournemouth, holborn gibi yer isimlerinde rastlanan bourne, born kelimeleri.
  • enstrümental bir sentenced şarkısı.
    1:03'te başlayan bölümü dinlerken kafayı yiyorum.
  • eskiden red bull'un rakibi olarak gördüğüm, şimdilerde kendi kendinin çakması olmuş enerji içeceği. black bruin bile daha çok güven veriyor. o nasıl bir tasarımdır, o nasıl bir tasarımcıdır kardeşim! alırken insan şüpheye düşüyor. aklı başında bir yönetici çıkar da şu tasarımlara bir el atar umarım.