şükela:  tümü | bugün
 • shinedown'ın ilk albumu leave a whisper'dan bi parça.
  ve sozleri...

  i feel like there is no need for conversation
  some questions are better left without a reason
  and i would rather reveal myself than my situation
  now and then i consider, my hesitation
  the more the light shines through me
  i pretend to close my eyes
  the more the dark consumes me
  i pretend i'm burning, burning bright

  i wonder if the things i did were just to be different
  to spare myself of the constant shame of my existence
  and i would surely redeem myself in my desperation
  here and now i'll express, my situation

  chorus (2)

  there's nothing ever wrong but nothing's ever right
  such a cruel contradiction
  i know i cross the lines its not easy to define
  i'm born to indecision
  there's always something new some path i'm supposed to choose
  with no particular rhyme or reason

  chorus (2)
 • john steinbeck'in kısa bir romanı. ay batarken ve fareler ve insanlar'daki gibi bir çeşit roman-piyes denemesi.bir cambazhane de başlayan olaylar roman kahramanlarının psikolojik değişimiyle birlikte sanki mekan değiştiriyor,dekor değiştiriyor. hem okumak hem de sahneye konubilmesi için kuvvetli dialoglar var, krakter analizleri, olay etkileri dialoglar içinde anlaşılabiliyor. varlık yayınlarını öneririm...
 • alev adıyla türkçeleştirilmiş oyun/öykü
 • dokuzuncu nesil bir yazar.
 • 2010 yapımı yepyeni bir gerilim-korku filmi.

  otistik bir çocuk ve onun ablası olan genç kız, yırtıcı bir bengal kaplanı ile büyük bir evde hayatta kalma mücadelesi veriyorlar. epey güçlü kaplanımızın karnı da fena açtır. bu arada kardeşlerin üvey babaları da ilginç şeyler peşindedir.

  baştan aşağı gerilim yüklü, klostrofobik bir film (çoğu sahne evde geçiyor) olan burning bright'ın güzel ve epey heyecanlı sahneleri var. notum 8/10

  --- spoiler ---

  -en güzel sahne, tabii ki filmin başlarında kızın borunun içinde kaldığı sahne. şimdiden klasikler arasına girdi benim gözümde. nefis olmuş.
  -ayrıca bengal kaplanları kapıları kıracak kadar güçlü müdür?

  --- spoiler ---
 • gerçek bir kaplanla çekilmiş, az bilinen, sürükleyici bir kapalı mekan gerilim filmi. bir evde bir kaplanla kapana kısılan bir abla ve otistik kardeşin hayatta kalma mücadelesi iyi yansıtılmış ve göze batan mantık hataları yok. filmin ismi isme william blake'in "the tyger" adlı şiirinden geliyor.

  --- spoiler ---

  film aslında 3 farklı bengal kaplanıyla ve eğiticilerin yardımıyla çekilmiş. bazı cgi sahneler dışında filmin çoğunda gerçek kaplan görüyoruz.

  filmin başında, kötü adamımızın kaplanı satın aldığı adamla yaptığı konuşmada; satan adam, anlattığı vahşi olayla kaplanın ne kadar şeytan olduğundan bahsediyordu ama kaplan, kötü adamdan daha mı şeytan siz karar verin...

  --- spoiler ---
 • başarılı olmasına ramak kalmış bir gerilim.

  gerilim:dozunda,
  oyunculuk:başarılı,
  oyuncu seçimi:yerinde,
  metin:sade ve özgün.

  yalnız buna rağmen, filmin bitiminde, "üzerinde biraz daha zaman harcansaymış keşke" dedim, yazık olmamış ama, daha iyisi olabilirdi*.
 • az gerilim ama tırt.
 • bu senaryoyu stephen king film yapsaydı kaplan bir şekilde uzaylıya dönüşürdü, paul anderson yapsaydı biryerlerden hastalıklı bir virüs çıkardı, james cameron yapsaydı dünyayı sallardı, michael haneke yapsaydı o kaplan johnnyi yedikten sonra bir de tom ve kelly'i yer hatta o evden çıkıp başka evlere giderdi.. carlos brook yapmış ve hiçbirşey olmamış.
 • tv'de tesadüfen denk geldiğim film. bir şekilde sürükleyiciliği var ki sonuna kadar izledim. çoğu sahnesinde gerim gerim gerdi beni. az bilinen iyi filmler arasına koyayım ben bunu. beğendim.