şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---

  filmin içinde burger king reklamı olan filmdir. para neler yaptırıyor!

  (bkz: burger king'i öven aşçı)

  --- spoiler ---
 • bradley cooper, alicia vikander, uma thurman ve sienna miller gibi oyuncuların yer aldığı 2015 yapımı bir film. kariyeri, egosu ve uyuşturucu yüzünden heba olan bir şefin hikayesinin anlatıldığı film, john wells tarafından yönetilmiş.

  http://www.imdb.com/title/tt2503944/
 • bradley cooper'in mutfaklara geri döndüğü film...
  (bkz: kitchen confidential)
 • dün akşam beyazperdeön gösterimi ile izlediğimiz film. kelimenin tam anlamıyla leziz bir film. londra, ingiliz ve fransız aksanları, bolca yemek, şahane ve sürpriz oyuncular... iyi ki tok gitmişiz dedik. lütfen tok gidin. bradley cooper ödül adaylığı alabilir yine. bunu da öngörmüş olayım.
  tok olmama rağmen canım o balıklardan çekti hep yahu.

  leziz film...
 • fecaat müzikler ve ritmi bir türlü oturamayan kurgusuyla standardın altında bir mutfak filmi.

  mutfak ritimdir, sinema ritimdir. filmin müziklerini background music for advertising & commercials listesinden yapıp, mutfağın ritmi yerine bradley cooper'ın gözlerine odaklanırsan anlattığın hikayeye yazık olur. yemek, müzik, ritim ve kurgu neden önemli derseniz cidad de deus'un introsunu izleyin yeter.

  yukarıda da bolca belirtildiği gibi hırstan ve sinirden kendini siken amerikalı aşçı/broker/mafya/jigolo vb filmler artık sıkıcı bir hal aldı ama filmin sonunda aklımızda kalan yemek tarifini geçtim, yemek adı bile olmadı. bu da bu filmi bir mutfak filmi yapmaktan fazlasıyla uzaklaştırır.

  mekansal olarak da, 2 tane gün doğumu/batımı planı ve 3-5 bisiklet sahnesi dışında filmin londra'da mı ya da new york'ta, boston'da, paris'te mi çekilmiş anlamak mümkün değil.

  bu film için de daha derin analiz yapmaya değmez.

  neyse et pişirmeye meraklıysanız, kaliteli bir brezilyalı şef'in instagram hesabını buraya bırakayım.
 • eski fransız şefim bu tip şeflere hamburger şef derdi. nitekim filmde de burger king reklamı görünce ne kadar da haklı oldugunu anlamış oldum.
  adamın bi bildiği varmış.
  (bkz: swh)
 • epey ortalama bir film. bence tam bir uçak filmi, zira ben de uçakta izledim. vakit geçirmelin, kafa yormayan, evet derinliksiz ama eğlenceli alelade bir film işte. sanırım mutfağı ve işleyişini bilenlere daha çok keyif vermesi muhtemel. bana çok tanıdık geldiği için yüzümde müstehzi bir gülümsemeyle izledim; tanıdığım, arkadaş olduğum, birlikte çalıştığım şefleri / aşçıları / yamakları / bulaşıkçıları / garsonları gördüm filmde, o nedenle biraz arkadaşlarımla buluşmuşum gibi bir his verdi, belki de ondan sevmişimdir. neyse diyeceğim o ki: uçakta izleyin. evet.
 • ekmek yemeden doyanların filmi.
 • keyifli bir film..

  işi gücü bırakıp kaliteli şeflerin tv şovlarını, yemek programlarını falan takip ediyor ve genel itibarıyla gastronomi temalı filmleri** seviyorsanız bunu da seversiniz.. bu filmde işin yemek ayrıntıları karakter gelişiminin epeyce gölgesinde kalıyor ama yine de lezzetli bir iş çıkmış ortaya..

  --- spoiler ---

  şefimizin egosununun yerle yeksan oluşunu ve her diklendiğinde yere çakılmasını çok sevdim.. hayattan yediği binbir tokadın üstüne, bir de rakip olarak gördüğü şef arkadaşının mutfağında rezillik çıkardıktan sonra onun kucağında ağlamasına, düşman seviyesindeki adamın ona gösterdiği mesafeli merhamete ve kendisinden daha iyi olduğunu itiraf edişine bayıldım..

  her şeyin sonunda mişlen adamları geldiğinde "her zaman nasıl yapıyorsak öyle devam ediyoruz" duruşuyla nihai olgunluğa erişmesine şahit olmak paha biçilemezdi..
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---
  bana baya bi anthony bourdain ın biyografisi gibi gelen film.
  benim gibi, mutfak, sef filmleri seviyorsaniz keyif alirsiniz obur turlu bolca hata bulursunuz.

  bir de sonu daha vurucu olabilirmis.

  son olarak; bradley cooper ve daniel bruhl u zaten cok begenirim burda da oldukca iyiler.
  sienna miller ablamizi da atlamayalim kendiside iyiydi.

  --- spoiler ---