şükela:  tümü | bugün
 • tahminim vicks isimli ilacın sıcak suya atılması sonrasında oluşan buğuyu solumaya ( burnunda tütmek) manasında kullanıyorlar.
 • cok ozlenen ki$iler icin dile getirilen deyim.

  -abi senin arabayi naaptin? goremiyom da ne zamandir?
  -sorma yaa, biradere verdim, almanyaya gitti onla. $imdi nasil burnumda tutuyo bi bilsen...
  -birader mi?
  -hayir beaaa..subaru'm, imprezza'aam!...uhuhuhaaaagggh!
 • sigarani yakarsin derindeeeeeeen bir nefes cekersin
  icini yakarken o duman birazini burnundan saliverirsin
  o kadar cok onu du$unmu$sundur ki
  yuzu , gozleri , elleri sanki o dumanin icinde beliriverir,
  gorursun onu o dumanin griligi icinde butun renkleri ile,
  bir daha yapmaya cali$irsin olmaz ama hissi sende kalir giderken,
  burnunda acir, tuter ozlemledigin.
 • kizginsindir, kirginsindir (ya da sadece uzun zamandir gorememissindir) o na... kararlisindir, aramayacaksindir, cevap vermeyeceksindir sana ulasma cabalarina. tek bir kez daha goreceksindir ugurlamak icin. aylar gecer, o gun gelir. iyi bir veda olsun isterken icindeki tum nefreti ayni zamanda da sevgiyi kusarsin o na adeta ve ayrilik ani gelir... onca yipranmisliga karsin simsiki sarilirsin. gider... evet, dersin, artik bitti uzaklara gidiyor... birkac gunun ardindan zor gecen, eski hayatina donersin, unutursun*... bir gece vakti kapkaranlikken odan, basin yastiga kavusmusken nihayet, aklina geliverir en cok unuttugunu sandigin anda. yaninda olmasi icin vermeyecegin hicbirsey yoktur. sarilmak degil varligini hissetmek bile yetecektir. icinde bir yerler acir fena halde... yanindaki pakete uzanir, acini bir sigarayla paylasirsin cikan dumanin seni ona goturmesini dusleyerek...
 • hasret in en dayanılmayacak noktaya gelmesi durumunda hissedilen acı.
 • tütsüyü ağzında tutmak
 • günlük hayatın her ayrıntısında bir şekilde onun yüzünün görülmesi, onun kokusunun alınması, onun sözlerinin hatırlanması, onun sesinin duyulması, onun kahkahasının gelir gibi olması.. bunun insana üzücü mü sevindirici mi geldiğinin anlaşılamaması.