şükela:  tümü | bugün
  • +haydar abi be
    -efendim hilmiciğim
    +nedir bu bürokrasi
    -başlatma lan şimdi bürokrasinden
    +neden abi, niye celallendin
    -bürokrasi kelimesinden bile tiksiniyorum
    +neden ki abi
    -bürokrasi deyince aklıma takım elbise karavat kombini geliyor mesela. hiç hazzetmem
    +sadece bunun için mi abi
    -tabi ki sadece bu değil.
    bürokrasi deyince aklıma bu kombinin içindeki göbekli kalantorlar geliyor.
    bu sikiklerin karşısına geçenlerin el pençe divan durmasından tiksiniyorum mesela.
    mesela "bugün git yarın gel"ler geliyor aklıma.
    sırf bulundukları mevkileri kullanarak kendini bir halt sanan geri zekalılar geliyor aklıma.
    kendini bunlara saygı duymak zorunda hissedenlerin masumiyeti beynimi sikip bırakıyor hilmi.
    bu tiplere yaranmaya çalışanların yaptığı yavşaklıklar sinirlerimi bozuyor mesela.
    benim gözümde hiç kimse sadece bulunduğu mevkiden dolayı saygı duyulmayı hakketmez.
    saygı duyulmayı hakkeden insan mevkisini kullanarak ona muhtaç olanları ezmez, sekiz köşe kasketli mehmet amcayı hor görmez hilmii.
    anlatabiliyor muyum hilmi, konuşturma beni hilmii.
    odasına giriyorsun mesela, selam veriyorsun, iki büklüm oluyorsun, ama yavşak geçmiş masanın arkasına ya sana eliyle konuşmaya bile tenezzül etmeden çık işareti yapıyor ya da koltuğu dolduran götünü sağa sola oynatarak o meymenetsiz suratını buruşturup telefonun öbür ucundaki muhtemelen mahallenin gerzek karılarına kocasının bulunduğu mevkiyi ima ederek hükmetmeye çalışan aptal karısıyla konuşmaya devam ediyor.
    boğazına sarılıp o bok dolu kafasını defalarca masaya vurasım geliyor hilmi.
    konuşturma beni hilmi.
    bunlara gereksizce saygı duyan karşılarında renkten renge giren iki büklüm olan mallardan da hazzetmiyorum hilmi.
    bu adamlar herkese selam verip almayı da kendilerine yakıştırmazlar mesela. apartmanın kapısında denk gelirsen kapıyı açık tutup kendisinin öncelikle geçmesini beklemeni isterler mesela.
    yavşaklıkta yalakalıkta sınır tanımaz bunlar. kendilerine saygı duyulmayı bekledikleri gibi kendilerinden mevkice üstün olup karakterce denk olanların da götlerini yalamaktan pek bi hoşnut olurlar. yani işte böyle hilmi. konuşturma şimdi beni. bu tipler yüzünden takım elbise kravat kombininden midem bulanır hilmi. neden hilmi neden. o da insan sekiz köşe kasketli mehmet amca da insan. neden topraktan yaratılan insanlar boktan yaratılmışçasına bütün insani hasletlerden kendilerini soyutlamak için bu denli yarışırlar. neden insan, insan olduğu derecede değil de cüzdanının şişkinliğine göre itibar görür türdeşlerinden hilmi neden.