şükela:  tümü | bugün
  • edit: imkanları olmayan otizmli ve mozart kulağına sahip bir gencin, üniversite sınavına takıldığı için bu neredeyse eşsiz ve özel yeteneği göz ardı edilip üniversite'ye gidememesini konu alan video. ne yapılması gerektiğini bilmiyorum, yönetmelik değişikliği ya da maddi destek, lakin rica ederim en azından yayılmasına yardım ediniz bu gencin hikayesinin.

bayan yanı dergisi facebook sayfasında denk geldiğim videoda bulanan gencin, über muhteşem eğitim sistemimiz sayesinde ziyan olmasına engel olmak adına yapmamız gereken. neler yapılabilir bilmiyorum ama buraya taşımak istedim bu üzücü olayı.

link
  • kış lastikleri için, gözün üzerinde kaç var gibi nedenler için hemen kanununu çıkaran yetkililer bu çocuk için de kanun çıkartabilir, bir khk'ya bakar dediğim olağanüstü yetenekli çocuk. hem diğerleri için de emsal teşkil eder böylelikle yetenekleri heba etmemiş, dünyaya kazandırmış oluruz.

izlerken çok duygulandım inşallah sesi duyulur. böyle şeyleri izleyince neden çok param yok neden böyle fütursuzca yardım edemiyorum diye çok üzülüyorum. ıçime öküz oturuyor
  • klasik müzik sever biri olarak keşke imkanım ve çevrem olsa da yardım edebilsem dediğim yetenektir. (bkz: up)
  • piyano konusunda en ufak fikri olmayan insanlar sallamışlar. ne kadar yetenekli olduğu meçhul ; potansiyeli olabilir de ? olmayabilir de ? bir çocuğun üzerine bu kadar sorumluluk yüklemeyi doğru bulmuyorum.

sanırın yetenek sınavlarına katılamama sebebi ygs başarısı. 160 soru da 20 tane yapması yeterli oluyor diye biliyorum. ygs barajı farklı bir tartışma konusudur. umarım kendisi başarılıdır ve hedeflediği piyanist mesleğine gelebilecek çabayı verebilir.