• fiyat arama motorlarında sık sık en ucuz fiyatların bulunduğu şirket. online satış sitesi de var. bilgisayar/elektronik üzerine.

geçen perşembe siteden sipariş verdim. bugün elime geçti. kargo şirketi olarak mng ile çalışıyorlar. pek bir sorun yaşamadım fakat kendilerinde hard disk sipariş ettim, bildiğin naylon korumaya sarılmış kutusuz şekilde yolladılar. atmışlar öyle kolinin içine yollamışlar. buna mng kargo çalışanlarının naziklik katsayısı da eklenince ortaya oldukça hoş bir bad sector tablosu çıkacağından emin gibiyim (ne gibisi lan, eminim).

http://www.buroteknik.com/

(aradım bulamadım)
  • bunlardan 1 tane sata hard disk aldım. 2-3 günde geldi. o kısma kadar sorun yok. gerekli yedeklerimi aldım eski hard diskimde, kontroller falan fıstık; dizüstü bilgisayarımın hard disk kapağını çıkardım, eski hard diski söktüm ve o da ne? eski hard diskim ide. başımdan aşağı kaynar sular dökülme sekansından sonra mail attım bunlara. dedim ki sizden hard disk aldım ama böyle böyle. boyle mariotte kanunu. hard diski kullanmadım ama paketi açıldı. iadesi mümkün müdür?

sonuçta 7 gün içinde cayma hakkım var ama detaylarını bilmiyorum. biraz önce cevap gelmiş ve konuyla fevkalade alakalı şu metni yazmışlar:

"sitemizden vermiş olduğunuz siparişin tarafınıza gönderimi sağlanmıştır.

almış olduğunuz ürünler ve sağlamış olduğumuz servisten memnun olduğunuzu umar, görüş ve önerilerinizi bekleriz."

ben ne dedim sana? hard diski iade etsem olur mu. sen ne dedin bana? tamamen alakasız bir şey. tamam bebeğim, otomatik mesaj göndermeni anlıyorum ama bi yere kadar. bana 'yok' de öpüp başıma koyayım. 'alırken dikkat etseydin olm mal mısın?' de, yine kabul. verdiğim 150 tl'ye, evlat acısı gibi koyan 150 tl'ye, bilmemkaçyüz bira parası eden 150 tl'ye yanayım, ağıtlar yakayım. ama beni biraz adam yerine koy ha güzelim?
  • ne koparsam kardır mantığında çalışan şark kurnazlarının kotardığı site. sitede diğer sitelere göre oldukça ucuz fiyatlara listelenen bir ürünü sipariş verdiğinizde, önce ellerinde bu maldan olmadığını söylüyorlar (ki stoklarında mevcut), sonra da isterseniz aynı özelliklere sahip şu modeli gönderelim diyorlar - ki tahmin edersiniz bu daha düşük bir model. yok ben bekleyeceğim, sipariş ettiğim ürünü almak istiyorum dediğinizde de, size paranızı iade almaktan başka bir seçenek bırakmıyorlar. kısacası literatürde lowballing olarak geçen satış tekniğini kullanarak, haksız kazanç sağlıyorlar. yasal durum ne bilmiyorum ama yaptıklarının iş ahlakına sığmadığı kesin. uzak durun, mutlu kalın derim.
  • eskiden gayet iyi ve ciddi çalışan, ama son zamanlarda stokta var gözükmesine rağmen sorduğumda stokta yok cevabı aldığım 7-8 üründen sonra bir daha sayfasını bile açmama kararı aldığım ucu fiyat yemcisi.
  • ne hikmetse stokta var olan ürününüzün(!) kargoya verilmesi için en az bir kaç güne ihtiyaç duyan çalışanlara sahip site. email ve telefonla ulaşmanın günlerce denesiniz dahi mümkün olmadığı da tecrübe edilmiştir. bir daha uzağından yakınından geçmeyeceğimdir kendilerinin. ah be sözlük önce seni okumak vardı.
  • dışarıdan maillist alıp spam yapan site.

mail attıkları emaili en son kullandığımda büroteknik diye bir site yoktu bile.
  • nedense stokta olmayan urunleri dusuk fiyattan satisa cikarip, sitede de super hizli gonderi yazarak ufaktan bi kandirik yapan sirket. musteri hizmetlerindekiler iyi niyetli ve yardimci olmaya calisan insanlar olsa da, elinde olmayan urunu satisa sunup low balling yapmalarindan oturu tamamen guvenilmez ve etik disi bir cizgide olduklarini soyleyebilirim.

baskilarimin ardindan 11 gun sonra siparis ettigim urunu tedarik edemeyeceklerini soyleyip kredi kartima parami iade etmisler, ancak bana bu kadar zaman kaybettirmislerdir. bu tarz amator/guvenilmez sirketlerle calismamak lazim.
  • parfüm ararken bir şekilde karşım çıktı. hepsiburada.com'da 214 tl'den 149 tl'ye inen parfüm burada 117 tl. sevil kozmetik'te de 160 tl civarı. sitenin ismi şüphe uyandırdı parfüm ne alaka, çakma mıdır, değilse gçnderirler mi acab diye biraz araştırayım dedim ve vazgeçmek durumunda kaldım. stokta var olarak görülen bilgisayar parçasını bile gönderemeyen "teknik" alet edavat satan site parfümü nasıl göndersin di mi?
  • okuduğum entryler neticesinde anladığım kadarıyla bu siteden sorunsuz alışveriş yapabilen tek sözlük yazarı benim. bir tane seagate 2,5" hdd siparişimi antalya'ya 48 saat içinde ulaştırmışlardır. hdd'de de henüz bir sorun yok. ama bu demek değilki öneriyorum.
  • doğrudan ana tedarikçi veya distribütör ile çalıştıklarından dolayı uygun fiyat verebildiklerini söyleyen, internet sitelerinden alışveriş yapılabilmesini sağlayan sistemleri tedaikçiler ile her gece yarısı güncellendiğinden gün içinde stok durumu ile ilgili olarak bazı aksaklıklar yaşanabileceğini ifade eden, dolapdere'deki merkezlerine gittiğinizde yardımsever ve ilgili çalışanları, ayrıca sorunsuz hizmetleri ile memnun eden firmadır.
hesabın var mı? giriş yap