şükela:  tümü | bugün soru sor
 • alsancakta ohannesburger'in yerine açılan hamburgerci. mekanın tasarımı logolar dışında hiç değişmemiş menüyü alıp karıştırdım karıştırdım alala ohannes'in menüleri değişmşi swiss nerde derken bir baktım başka yer olmuş.

  neyse bu yeni mekanın fiyatları biraz yüksek geldi bana tek hamburger fiyatları 10-15 tl arasında değişiyor, patates istiyorsanız ayrı içecek istiyorsanız ayrı sipariş ediyorsunuz.

  lezzet konusunda iyiler, ama hamburgerlerin ekmekleri pogaca hamurundan yapılmışa benziyor. bir de değişik olarak ekmeğin siyah olduğu bir deniz ürünlü hamburgerleri var fakat onu denemedim.
 • bodoslama olarak konuya girmem gerekirse, fiyatlarınız pahalı lan !

  ayrıca içeceğe, patatese carta curta da para alıyorsunuz ki bu hoş değil. allah'tan et ve tavuk burgerlerden oluşan 2 tane menü koymuşsunuz da her gittiğimde onlardan yiyerek rahat ediyorum. bir de kumru menü diye salamlı sosisli bir şey var ama onu denemedim. fiyatları 12 lira ve gayet güzel menüler.

  burqers classic menü'de bir adet etli burger (içindeki köfte çok çok iyi ayrıca diğer malzemeler konusunda da başarılı), özel baharatlı ve soslu patates kızartması ve ufak cam şişede içecek var. burgerleri gerçekten güzel ve doyurucu ki bu, mekandaki en sade burger. tekli satılan burgerleri şöyle bir karıştırırsanız gayet hayvani şeylerle de karşılaşabiliyorsunuz.

  son olarak etrafta çok methiyeler düzülen ama benim henüz denemediğim kristal adlı ıslak hamburgerleri de var. meraklısına duyrulur.
 • ege perla'daki şubesi yeni açıldığında deneme fırsatı bulduğum ve o zamanlar hayran kalarak her hafta düzenli olarak kapısını aşındırdığım hamburgerci. hem de yerli olduğunu ve büyüyüp şubeşeceklerini öğrendiğimde de çok mutlu olmuştum. hamburgerleri cok lezzetli ve eti son derece tatmin edici. ekmekleri poğaça kıvamında sütlü ekmek gibi diyebiliriz. fiyatlar 16 ile 25 lira arası değişiyor 5 lira daha vererek menüye geçiyorsunuz. ilk açtıklarında patatesler kalın 'anne patatesi' biçimindeyken artık seri üretim dondurulmuş patatese geçerek üzmüş olsalar da yemeğin ardından gelen çay kesinlikle içilmeden çıkılmaması gereken cinsten. karanfil ve çeşitli baharatlarla demlenmiş sanıyorum gerçekten başarılı. fakat son zamanlarda malesef büyüme isteğinin yerini yerel işletme mantığına bırakmak üzere olduklarını gördüm ve çok üzüldüm. lezzet baştaki durumdan çok bir şey kaybetmemiş ama hizmet sektede. küçük bir aile firması imajı içindeler. sanki üst kat evleriymiş iki dakika aşağı inmişler gibi. kıyafet farklılıkları ve müşterilerin yanında yemek yiyen çalışanlar kendilerini profesyonellikten uzak gösteriyor halbuki lezzetler bu durumu kesinlikle hak etmiyor. yetkilikere duyurulur efenim ki biz de destekleyip gelmeye devam edebilelim.
 • burada sarajova menüyü mutlaka ama mutlaka ve mutlaka deneyin. harika köftelerinin üzerine kaymak koyuyorlar ve et daha da bir yumuşuyor kaymağın tadı filan derken geberiyorsunuz. anlatırken ağzım sulandı.