şükela:  tümü | bugün
 • bir tanesinin de bana ulaşmasını beklediğim sözlük yazarlarıdır. okulu bırakma aşamasında bulunuyorum.
 • çevremde bir çok üniversite öğrencisinin burs aradığını gördükten sonra yazma gereği duydum. bir çoğumuz universiteyi zorluklarla okuduk. ben hem çalıştım hem okudum. zorlandim elbette. besinci sene zar zor bitirdim okulu.
  kyk alanlar geri ödemesinin ne kadar zor olduğunu bilir. binbir güçlükle ödedim.
  çalışılan pozisyon ve maaşları başlığına bakınca sözlük yazarlarının ister bireysel ister bir iki yazar ortak bunu yapabileceklerini düşündüm.
  eğer içinizde bunu yapmayı isteyen yazarlar varsa burdan iletişim kurarak bir öğrencinin günlerini rahat geçirmesini sağlayabilir.
  hadi sözlük.

  edit :part time iş bulma ve para dışında ihtiyaçlarını karşılama teklifleri geldi. elbette her türlü teklifi öğrencilerle değerlendirmek gerek. bu şekilde yardım edecek yazarları da başlığa bekliyoruz.

  edit editi: part time iş ve işçi arayan arkadaşlar bunu başlığa yazarsaniz daha çok işe yarar teklifiyle geldiler. iş vermek isteyenler varsa başlığa bekliyoruz.

  yeni edit : entryi debe olsun diyenler var. arkadaşlar kendi kendime yapamıyorum hak verirsiniz.
 • bu kadar kalabalık bir ortamda 4 entry'den çok daha iyisini hak eden başlık. beşer onar ne paralar toplandı burada. güzel şeylere vesile olacağına inanıyorum.
 • mantikli bir girisim. ogrenci dedigin yari ac yari tok gezen cok hucreli bir canli. verilecek en kucuk miktar bile o ogrenci icin buyuk anlamlar tasiyacaktir. pamuk eller cebe demekten baska caremiz yok.
 • gayet isabetli kampanya. duyarlı insanlar kesinlikle cevap verecektir, buna eminim.
 • herkesten önce ssg ve kanzuk'un ellerini cebine atması gereken kampanya. bizim istediğimiz bir şey yok da bu kadar kolay yoldan bu kadar güzel paralar kazanılırken, buna az çok emek veren, katkı koyan genç ve başarılı öğrenci kardeşlerimize ufak bir yardım hiç fena olmazdı.
 • yardım yapabilirim evet ben bu ışte varım diyecek yazarları başlığa bekledigimiz kampanya. badiler hadi bir el atın başlığa.
 • vakıf veya dernek veya örgüt veya stk üzerinden verilmemelidir. direk kişiye gidilip elden teslim edilmelidir.

  öyle bir zamandayız ki üzerinden burs verdiğin kuruluş terör örgütü, sen de terör örgütüne isteyerek/istemeyerek yardım eden militan olarak işaretlenebilirsin.
 • (bkz: up)
  bunun gibi girişimleri sürekli güncel tutmak gerek. evet mantar gibi üniversite açıldı, herkes üniversiteye gidiyor bir o kadar da burs gerekiyor.
 • imkanı olan sözlük yazarları için bir öğrenciye burs vermek, gözünün önünde bir yaşama tanıklık etmektir. toplumun ihtiyacı olan sağlıklı döngüyü samimi şekilde oluşturmaktır. karşılıksız; bir çay içimine bile mecbur bırakmadan, dosdoğru edilen yardım toplum barışı açısından da önemlidir. yeter ki açık olsun, beklentisiz yapılsın. her fidanın büyümesiyle ormana bir ağaç daha kazandırmış olursunuz.