şükela:  tümü | bugün
418 entry daha
  • hukuk öğrencilerine burs vermek isteyenlerin dikkatine:

"türk eğitim vakfı ve türkiye barolar birliği türkiye’de lisans düzeyinde hukuk eğitimi gören öğrencilere destek sağlamak ve umut dolu bir geleceği birlikte şekillendirmek için bir araya geldiler.

türkiye’deki hukukçuların ve baroların birlik olup hukuk eğitimi alan öğrencilere katkı sağlaması amacıyla yola çıkan proje kamuoyunun da katılımına açılarak her türk vatandaşının aydınlık desteğine açılmıştır.

türkiye’nin her ilinden en az bir hukuk öğrencisinin destekleneceği ve 81 ilimizin tümünden vatandaşlarımızın dahil olabileceği bu projede istenilen tutarda bağış desteği verilebilecek; online bağış, sms ve havale/eft yoluyla toplanacak bağışlarla hukuk öğrencilerine burs olanağı sağlanacaktır.

yapılan her bağışın hangi ilden yapıldığına dair veriler bağışçılar tarafından sisteme tanıtıldıkça hangi ilin ne kadar hukukçuya destek olduğu görülebilecek ve böylece şehirler iyilikte yarışacaklardır. tev ve tbb bu projeyle daha mutlu bir gelecek için tüm türkiye’nin dahil olabileceği bir kurguyla daha fazla hukuk öğrencisinin olumlu şartlarda eğitimine devam edebilmesini amaçlamaktadır."

ayrıntılı bilgi ve bağış için: https://hukukcununegitimi.com/anasayfa
  • umudum olmasa da son çare burası olduğu için, buraya da yazacağım.

bi kız arkadaşım, ailesinin önüne koyduğu tüm engellere rağmen hayallerindeki konuma (kocaeli-bilgisayar müh) ulaşmayı kısmen başardı. fakat okuyamıyor. kyk yatay geçiş yurt başvuruları başlamadığı için gittiği şehirde kalacak yeri yok. bir yurt bir aylığına kabul etti (yurt başvuruları başlayana kadar) fakat o miktar için de eksikler mevcut. babası ailesini yok saymış durumda, kızın en ufak geliri yok yani. bir şekilde okulunu bitirip ayakları üzerinde durmak istiyor. şu 1 2 ayı atlatırsa devamında iş de bakacağı için ihtiyacı olmayacak (yine olur da, aşırı şart olmaz) şimdilik tek sıkışık dönem şu 1 2 ay. ben de öğrenci olduğum için yardımcı olamıyorum, ve elimden hiçbir şey gelmiyor. kamuoyu oluşturmak için buraya yazmak istedim. istenen belgeleri (babasının işsizliğine dair vs) de size sunabilirim.

geçen sene çok iyi bir sözlük abimiz yardımcı oldu fakat bu sene yatay geçiş yapıldığı için aniden masraflar katlandı. o abimiz gibi bir abi arıyoruz yani.
7 entry daha