• turkiye'de halihazirda almis basini yurumus cahilligin her turlusu hakkinda sozlukte ahkam kesenleri altinda gormek istedigimiz baslik.
    cehalet elestirilmedir, sorgulanmalidir ve kendisiyle savasilmadir. ancak, anadolu comarı kelımesının bılumum cesıtlerını ıceren baslıklar altinda ahkam kesmekle mesgul olanlardan bahsetmek istiyorum daha cok. kendileri bunun disinda ne yapiyor bilmek istiyorum gercekten.

hadi koclar, gosterin kendinizi. bu ulke icin ne yapiyorsunuz?

egitim bizim isimiz degil der gibisiniz. pekı, sinema fesitivali mi organize ettiniz? kutuphanenizdeki kitaplari mi bagisladiniz? giymediginiz ancak giyebilir durumdaki giysilerinizi mi paylastiniz? birilerine ornek olmaya mi calistiniz? bir cocugun ama sadece bir cocugun elinden mi tuttunuz? bır sıyası partıye uye mı oldunuz? bır vakıfa destek mı oldunuz? gonullu seslı kıtap mı okudunuz? bır eyleme mı katıldınız? kendınız dısında sadece bır kısının hayatını dahı olumlu yonde etkıleyecek bır hareketınız oldu mu omrunuz boyunca?

ben bu hale kendim gelmedim, onlar da gayret etseydi diyorsaniz, hic dershaneye gitmeden, ve sadece devlet okulunda okuyarak mi o universite sinavini kazandiniz?

siz bu ulke icin sıkayet etmekten ve cehalet ıcındekı halkını asagılamaktan baska ne yaptiniz? ne yapiyorsunuz?

bu ulkeden bır bok olmaz dıyıp oy dahı kullanmayanlar, sıze saygı duyulmuyor artık. oy sandıgının basında nobet tutan gonulluler, mıllet ıcın canla basla calısanlar umudumuz.
    anadolu comarı, sıkmabaslı, pıs kurt gıbı korkunc ve asagılayıcı soylemlerınız dısında bıze bıraz da eylemlerınız bahsedın hadı.
  • adamın dibidir
  • çevremde bir çok üniversite öğrencisinin burs aradığını gördükten sonra yazma gereği duydum. bir çoğumuz universiteyi zorluklarla okuduk. ben hem çalıştım hem okudum. zorlandim elbette. besinci sene zar zor bitirdim okulu.
    kyk alanlar geri ödemesinin ne kadar zor olduğunu bilir. binbir güçlükle ödedim.
    çalışılan pozisyon ve maaşları başlığına bakınca sözlük yazarlarının ister bireysel ister bir iki yazar ortak bunu yapabileceklerini düşündüm.
    eğer içinizde bunu yapmayı isteyen yazarlar varsa burdan iletişim kurarak bir öğrencinin günlerini rahat geçirmesini sağlayabilir.
    hadi sözlük.

edit :part time iş bulma ve para dışında ihtiyaçlarını karşılama teklifleri geldi. elbette her türlü teklifi öğrencilerle değerlendirmek gerek. bu şekilde yardım edecek yazarları da başlığa bekliyoruz.

edit editi: part time iş ve işçi arayan arkadaşlar bunu başlığa yazarsaniz daha çok işe yarar teklifiyle geldiler. iş vermek isteyenler varsa başlığa bekliyoruz.

yeni edit : entryi debe olsun diyenler var. arkadaşlar kendi kendime yapamıyorum hak verirsiniz.
  • bu kadar kalabalık bir ortamda 4 entry'den çok daha iyisini hak eden başlık. beşer onar ne paralar toplandı burada. güzel şeylere vesile olacağına inanıyorum.
  • herkesten önce ssg ve kanzuk'un ellerini cebine atması gereken kampanya. bizim istediğimiz bir şey yok da bu kadar kolay yoldan bu kadar güzel paralar kazanılırken, buna az çok emek veren, katkı koyan genç ve başarılı öğrenci kardeşlerimize ufak bir yardım hiç fena olmazdı.
  • imkanı olan sözlük yazarları için bir öğrenciye burs vermek, gözünün önünde bir yaşama tanıklık etmektir. toplumun ihtiyacı olan sağlıklı döngüyü samimi şekilde oluşturmaktır. karşılıksız; bir çay içimine bile mecbur bırakmadan, dosdoğru edilen yardım toplum barışı açısından da önemlidir. yeter ki açık olsun, beklentisiz yapılsın. her fidanın büyümesiyle ormana bir ağaç daha kazandırmış olursunuz.
  • (bkz: calisilan pozisyonlar ve maaslari)başlığında burs verme imkanına sahip yazarların listesi bulunmaktadır.
    başlıkta gördüğüm kadarıyla sözlük yazarlarının ortalama geliri kabaca 10.000 tl'yi aşıyor.

10k+ gelirli bir adam aylık 500 lira bursa ayırdığında bunu hissetmeyecektir bile.
  • istanbul'da okuyan bir öğrencinin aylık akbil bedelini karşılamak isteyerek dahil olduğum liste.

edit: bulundu
  • sözlükte (bkz: su veren itfaiyenin hortumu) kadar kolay bulunabilecek bir şey değildir.
  • kyknin bana verdiği krediyi daha önceden okuduğum üniversitede alttan derslerimin olduğu gerekçesiyle kesmesi sonucu ihtiyaç duyduğum güzel kampanya.
hesabın var mı? giriş yap