4459 entry daha
  • "dağı var, denizi var." diye ne zamandır yazmadılar acaba diye bakmaya gelip yine yakın zamanda yazıldığını gördüğüm şehir.

dağı var, denizi var. duydunuz mu karşim? evet. bursa'nın nesi varmııış? anlamayanlar için tekrarlıyoruz: dağı var, denizi var. hele denizi... öf ki öf... bursa, türkiye'nin miami'si.
  • dağı var denizi var da şöyle bir örüntüsü de var;

kestane şekeri - özdilek - köfteci yusuf - oto tamir - bursa iskender'i (m.ö)

bu sıralama şaşmaz. uludağ-kestel metroda her türlü insan görebilme şansınız var. istanbulluya sıkıcı şehirdir.
  • öğrendik ki kestane şekeri, iskenderi, özdilek'i filan da varmış. türkiye'de sadece bursa'nın şehre özgü ürünü, markası filan var. başka şehrin ünlü bir şeyi yok. öyle yani.
  • izmir'in bok kokusu bu şehirde yoktur maalesef, acımız büyük. üzgün sımayli..
  • bok kokmayan şehir. deniziyle ünlü bursa şahane bir sahil kenti olmasına rağmen bok kokmamaktadır. osmangazi ve nilüfer'de kışın bile ayaklarımızı denize soktuk. öyle de temiz denizi var. arıtma tesislerinin suları denize dökülmüyor da ondan. * *
  • evet. denizi ve ormanı olan bir şehirdir. ayrıca bu şehri beğenmeyenleri zorla tutan bir oluşum mevcut değildir. bok kokulu köylerine pek âlâ siktir olup gidebilirler.

not: yatırım tavsiyesidir.
  • canım şehir, ömrüm oldukça dönüşüm hep sana.
  • bok kokmuyor ama boktan daha pis bir havası var. gözle görülür derecede pis. zaman zaman sarımsı, zaman zaman grimsi...
  • beton şehir.
  • "beğenmeyen siktirsin gitsin" dediklerinde çok üzüldüğüm şehir. denizinden kopamıyorum, nasıl siktirip giderim diye hayıflandırıyor. bütün gün, bir dağına çıkıyorum, bir denizine giriyorum. ine çıka bir hâl oldum.
9 entry daha
hesabın var mı? giriş yap