4813 entry daha
  • daha once buradaki entry'de birkac restoran siralamistim. listeyi 2022'de yaptigim icin 2024'te tekrar bir yinelemek ve gittigim restoranlari sizlerle de paylasmayi istedim:

pale food: bursa'nin en iyi smash hamburgercilerinden. merkezi bi' yerde sayilir, nazim hikmet kultur merkezi'nin hemen yaninda, metro duragi da dibinde. shotgun 2.0'i mutlaka deneyin. aperatifler de ayni guzellikteler.

tavolino: ozellikle kahveleriyle on plana cikiyorlar. ancak ana yemeklerini mutlaka deneyin. tavuk schintzellerinin porsiyonu azicik kucuk ama bursa'da yiyebileceginiz en iyilerden, denemekte fayda var.

abdal simit firini: bursa'miza gelip tahanli yemek isteyenler inanc firin'a da giderler baska muadil yerlere de. ancak yillardir hep tukettigim, beni bir kez olsun dahi mutsuz etmeyen, sadece tahanli degil diger firin urunleriyle de on plana cikan bir yer. lutfen deneyin.

kebapci huseyin: bursa'ya iskender icin gelenleri buraya alalim. ben her yeri denedim. ancak kebapci huseyin'in on numara bir esnafligi vardir. bu apayri bir detay. iskenderi de oyle... celal&cemil imis yok heykel'deki mavi dukkanmis... birakin bu isleri.

fasulyeli: buradan cok bahsederler. ancak fiyat/performans olarak cok iyidir. bir tavuk corbalari var, havuclu mavuclu. kafayi yedirtir insana. sifadir ustam. + kestaneli fasulye ve seftalili orman kebabi karsisinda ciglik atarsiniz restoranda, oyle iyidir.

fikret balik: burayi tekrar eklemek istiyorum zira tum bu restoranlar arasinda hem kendim hem de ailemle cok sik gittigimiz bir yer. bir bogazici salatalari var, harika. baliklari da ayni sekilde taptaze ve leziz.

pidecioglu: cantik icin konuk pide'yi onermistim daha once, yine iyiler ancak kayhan carsisi'ndaki pidecioglu enfestir. mutlaka cantik icin kapilarini calin.(aman pideli kofte yemeyin yanlislikla, iskenderin et yerine kofte olani)

kozbahce: ataevler subesinden bahsedecegim: ozellikle dallas steakleri muazzam. etlerini 1 ay boyunca dinlendirip, belirli islemlerden gecirip oyle sunuyorlar. koftelerini o kadar begenmedim ancak etleri mutsuz etmez.

ismail alsat: ismi biraz garip gelebilir; kozbahce alternatiflerinden biridir; etleri iyidir. kucuk sanayi'de ve akcalar'daki subeleri muazzamdir. kofteleri iyidir ancak alametifarikalari tipki kozbahce gibi ettir.

mustafa ciger kebap: valla diyecek cok sey var. calisanindan patronuna kadar herkes muazzam ilgili ve alakali. mekanda genelde memleket havalari calar; adeta sira gecesinde gibi hissettirir. cigerleri sahane otesidir, cop sisleri aman aman... benim onerim 4+ gidecekseniz ortaya karisik bi menuleri var, onlardan tercih etmeniz.

harran kebap: cigerleri filan iyidir guzeldir, cop sisleri de ayni sekilde. ama buraya lahmacun yemeye gidin dostlar, kafayi yedirtir. iyisini yiyene kadar en iyisini bu arkadaslar yapiyor, simdilik.

durak muhallabecisi: tatlimizi da ilistirmezsek buraya ayip olur. yani ne diyeyim; cocuklugumun, altiparmak'in tatlicisi. minicik dukkandan nerelere geldi. iyi ki geldi. tatli ayirmam burada, ne varsa yiyin ama illa oneri isterseniz sutlulerden baslayin. hamurlu tatlilari da iyidir.

ulku pastanesi: yine cocuklugumuzun pastacisi. nalbantoglu'ndaki subeyi dusundukce cocuklugum, maksem caddesi ustunden akip gidiyor.

bu yil gidecegim en az 20 restoran daha var. son 2 yil icerisinde 50 tanesine gitmisimdir ama emin olarak ve gonul rahatligiyla bu restoranlari onermek istedim size.

simdiden afiyetler.
hesabın var mı? giriş yap