şükela:  tümü | bugün
  • dün yani cuma iş günü tam da mesai bitimi 17:00’de özlüce’den 1 saatte gidersem şükrederim diyerek yola çıktım ve 19 dakika sonra heykeldeydim. şaşkınlıktan yola konsantre olamadım çünkü öğle vakti herkes işteyken bile sıkışık olan acemler akıyordu adeta.

altepe’nin gidişini kutlamak için trafik bile azalmış mı nolmuş çözemedim.
  • basladi yine o cilgin lodos zamanlari ya.cekirge taraflarinda oturuyorum. arkadas,her sene ayni sacmalik her sene. lodos baslar bir kac saat gecmeden elektrikler kesilir.ulan her sene ekin-kasim aylari oluyor bu.koskoca yerde elektrik gidiyor,1 gun 2 gun gelmedigi oluyor duzeltene dek. bu kadar boktan bu kadar sacma bir altyapi ve belediye olamaz ya. biktim ulan sizden. ara 10 kez de uedas’a sikayet dilekcesi birak.allahin cezasi yer.
  • https://www.youtube.com/watch?v=pnxzb4zgmjy

başımıza taş yağacak. ölmeden önce bursa halkının birşeyleri protesto ettiğini de görmüş olduk.
  • comarland baskentlerinden. sizin ben aklinizi opeyim. o binalar ne lan oyle sehrin ortasinda sik gibi? adam onlari dikerken mal gibi seyrettiniz he mi? boyle bir cirkinlik ancak sizin zihniyetinizden beklenir zaten. insallah dogru durust biri secilir de o binalar ya yikilir ya da tiraslanir. allah belanizi versin bu ne lan?
  • bursayi bir de soyle ozetleyebilirim. sofu ve yobaz buyuk cogunluk yasamakta ve haftasonlari bu kesim hincahinc avmlere,kafelere akin edip sabahtan aksama dek bos bos oturup gununu gecirmektedir. kirk yilin basi bir misafirin gelir iki yer gezdirip bir yerde soluklanmak,oturmak istersin,bulamazsin haftosonu yer.

bugun oglen bir tanidigimla merkezde 5-6 farkli yere gittik. oturmayi birak,iceri girmeye kuyrukta yer falan bekleyen vardi. bulamayinca neyse eve donelim dedik. ama en aptalca kismi ise gece 10bucuktan sonra ölüyor bir cok yer bursada. ulasim da olmuyor. kafayi yersin. bu kadar aptal bir sehir ve bu kadar aptal bir insan toplulugu sanirim baska yerde yok (istanbulu tenzih ederim* orasi kiyaslamada yok)
  • cumartesi ve pazar günleri türkiye’nin dört bir yanından yobaz ve çomar tayfasının akın akın toplanıp adeta ziyaret ederek hacı olduğu şehirdir. heykel-tophane-zafer plaza-kapalı çarşı civarı hafta sonları o kadar kalabalık oluyor ki yolda yürünmez hale geliyor. eğer eviniz merkezdeyse arabayı park edecek yer bulamadığınız gibi ulan parasını vereyim otoparka koyayım dersiniz ama otopark da doludur.

tüm şehirlerden gelen tur otobüsleri ve türbe ziyareti yapan onbinlerce insan. öyle ki bugün zafer plaza’ya giriş kapısında 50 metre kuyruk vardı.

siz siz olun hafta sonu ne heykel tarafına çıkın ne de avm’lere gidin. o zaman bari mudanya’ya gidelim derseniz orası da araç kuyruğundan iskele kısmına yaklaşamazsınız. en iyisi bursa’ya hiç gelmeyin.
  • hafta ici saat 22:00’da sehir ölüyor. yillardir saskinlikla bu durumla karsilasip karsilasip,inatla her defasinda sasiriyorum. ama hakkaten ilginc ya. 3-4 milyon nufus olan sehirin %70’i nasil gece 10’dan sonra issizlasip,hayat durabilir aklima almiyor,almayacak da..
  • marmara bölgesi'nin istanbul'dan sonraki en büyük şehiridir.

4 milyon nüfusa sahip değildir.24.00 dan sonra canlılığın azaldığı doğrudur.bazı otobüsler saat 24.00 bulmadan son seferlerine çıkar.bu tür olumsuzluklara rağmen hafta içi değilse ve hava güzelse heykelde, şehreküstünde rahatça oturabileceğiniz gezebileceginiz yerler mevcut.bunun dışında fsm ve uludağ üniversitesine yakın olan yerler her öğrencinin bulunduğu yer gibi hareketlidir.hava güzelse sahil kenarları ve uludağ eteklerinde hem kafa dinlenecek hem de kalabalığa karışabileceğiniz yerler var.

bursa bu konuda elbet bir istanbul izmir olamaz lakin orta anadolu şehri gibi hava kararınca hareketliliğin kalmadığı bir yer de değildir.
  • bursa otogarında indim. yakınlarda bi otomattan tek kullanımlık otobüs bileti aldım ve 4 lira verdim.
    içim gitti sözlük :(
    otobüs bileti 4 lira olur mu?
  • imax'i olmayan şehir. evet neredeyse tüm büyük şehirlerde olmasına rağmen, bu şehirde yok. marka avm'ye gelecek diyorlar ama bakalım.

şimdilik şu şekildeyiz bursa'da yaşayanlar olarak.