şükela:  tümü | bugün
 • http://bursabilimmerkezi.org/ adresinden ulaşılabilen türkiye'nin en büyük bilim ve teknoloji merkezi olacak yapı..! 2012 yılında hizmete girmesi planlanıyor...
  tübitak'ın konya da yapmayı planladığı bilim merkezi projesi tamamlana kadar da bu unvanı koruyacak olan yer.
 • türkiye'nin önemli bilim merkezleri arasında yerini almıştır..

  bu yıl, 4-7 mayıs tarihleri arasında, türk hava yolları sponsorluğunda, tüyap fuar merkezinde büyük bir bilim şenliği bu merkez tarafından düzenlenecektir. ana teması ise enerji verimliliğiolacaktır..

  bu şenliğin bir özelliği de; en fazla katılımcı ve en fazla atölye çalışması gerçekleştirerek bir dünya rekoru denemesi yapılacak olmasıdır..

  not: ne diyelim, robotunu ve enerji projesini kapan gelsin..
 • bursa'da yaşayan ve çocukları olanlar için faydalı bir etkinlik yapmışlar. devamının gelmesi dileğiyle.

  kodlama’ya başlıyorum

  iki gün sürecek olan “kodlama’ya başlıyorum” etkinliğinde katılımcılar, en basit programlama arayüzlerinden biri olan scratch kullanımından başlayarak, programlamayı öğrenecekler ve hayallerini gerçekleştirmenin keyfine varacaklar.

  *katılımcıların kullandığı materyaller ve oluşturduğu tüm projeler kendilerinde kalacaktır.
  **katılımcıların bilgisayar getirmesi gereklidir.

  tarih: 25-26 mart (2 gün sürecek)
  saat: 09.30 -17.00
  yaş: 5-6-7 sınıf

  kaynak: https://www.facebook.com/bursabtm
 • web sitesini yonetenlere selam olsun. pardon da arpaniz mi bitti. siteden reklam fiskiriyor. korsan dizi sitelerinde bile her tiklama da reklam cikmazken bunun sitesinden firlayi veriyor reklamlar.

  belediyenin olmasina karsi toplu tasimaya yetersizdir. 2 saatte bir otobus vardir. bilime dahi sahsi araci olanlar ulassin diyorlar. oyle herkese yok.