şükela:  tümü | bugün soru sor
 • olay başımdan geçeli 1 ay kadar oldu. fakat hala düşündükçe deli oluyorum. tarafıma yapılanı son derece kırıcı ve haksız buluyorum, üstelik müşteri olduğum halde. efendim bi arkadaşımıza eşiyle fotoğrafının olduğu baskılı bir pasta yaptırmak istedik. mahallemizde de ilk başlarda küçük bir yer olup sonra zamanla doğum günü etkinlikleriyle iyice büyüyen börekçiden bozma bir pastane vardı, bursada yunuseli de oraya gittik.

  https://i.hizliresim.com/vr4zob.jpg

  https://www.facebook.com/borekcisezgincafe/

  doğum gününden bir kaç gün önce dükkana girdim sarı saçlı bi kadın gayet suratsız bi ifadeyle siparişimi aldı; watsaptan yolladım resmi tamam geldi dedi. paranın bi kısmını almamız gerek falan dedi, iyice rahatsız oldum. hatta nerden geldim lan buraya diye iç geçirdim.

  arkadaşın doğum gününün olduğu gün dükkana gittim pastayı almaya. bu arada arkadaşın eşiyle haberleşmiştim arkadaşa sürpriz yapıcam pastayla bi anda evlerine gidip. dükkana bi girdim pasta yok evet pasta yok, pastayı bulamıyorlar. getirdiler başka bi pasta yok diyorum bu değil emin misiniz diye soruyorlar bir de şaka gibi. neyse kadını aradılar o an iş yerinde değildi çünkü. kadın öyle bi fotoğraf gelmedi bana demez mi çıkardım watsaptan gösterdim kabul ettiler sonunda. kasadaki adama soruyorum kim o kadın çalışan mı çok suratsızdı diyorum. adam hayır o bayan patrondu diyor. meğer patrondu diyen adamda kadının eşiymiş.

  pastayı bulamadılar ve adam pasta yok maalesef dedi sadece ne bir özür ne bir telafi durumu yok yani. planınınızın içine birileri sıçıyor ve sonunda sadece "pasta yok" deniliyor. bu mudur esnaflık? sinirli bi şekilde bağırarak çıktım dükkandan başka bi yerden sıradan bir pasta almak zorunda kaldım. ve o günkü tüm planım alt üst oldu. olaylar bu kadarla da kalmıyor. börekçiyi bildiğim internette her yerde kötü yorumladım olayı anlattım. son olarak facebook sayfalarını buldum. oradada aynen durumu anlattım belki birileri görür de bu lanet iş yerinin satışları azalır diye, ibret olsun diye. orada gerek patronlarından gerek çalışanlarından gördüğüm muamele rezilliği daha da gözler önüne serdi. aynen fotoğrafı atıyorum size. facebook da aramak isteyenler börekçi sezgin yunuseli yazınca sayfalarda çıkıyor.

  https://i.hizliresim.com/8yplvw.jpg

  https://i.hizliresim.com/vr4znj.jpg

  her şey olabilir insanlık hali unutuladabilir lakin bu nedir arkadaş ben müşteriyim sen esnafsın, beni mağdur ettiğin gibi telafi etmiyorsun onu da geçtim hayvan gibi muamele ile karşılaşıyorum. biz ne zaman bu hale geldik? benim çocukluğumda bakkal amcalar vardı bedavadan çikolata verir sarılırdı bana, benim ismimi bile bi bakkal koymuş. şimdi bakıyorum bu yaşadıklarımıza ağrıma gidiyor arkadaş, kabullenemiyorum. onun belki 30 liralık ufak bir pasta aman canım deyip önemsemediği şey benim en değerli dostuma yapmak istediğim kocaman bi sürprizdi ve ne yazık ki böyle aşağılıkça bir muameleyle gerçek olmadı.

  edit: arkadaşlar gerek burada gerek facebook destekleriniz için teşekkür ederim. bu iş benim için onur mücadelesine dönüştü. google dan yorum yapmak isteyenler börekçi sezgin usta yunuseli yazdıklarında sağda çıkan yere yorum yapabilirler.

  edit2: işletmeye 1 yıldız veren bir kişiye bile hakaret etmişler.
  https://i.hizliresim.com/8ypw7n.jpg

  edit3: pişkinlik zirvede
  https://i.hizliresim.com/9mkagz.jpg

  edit 4: börekçi sezgin usta yunuseli yazan yere yorum yapmanız gerekiyor google da. diğer işletmenin onlarla alakası yok.
 • ülkede terbiyesizlik, hadsizlik diz boyunu çoktan geçtiği için pek de şaşırmadığım rezalet oldu.
  bir de esnaftan/insanlardan yapması gerekeni yani işlerini yapmasını beklemek? bak doğru yapmasını da bıraktım yapmasını beklemek diyorum. geçiniz efendim, 1 kuruşa muhtaç olsunlar.
 • sezgin ustanın yılmaz bir lol oyuncusu olduğunu anladığımız rezalet. ağla nedir ak hahahahahahah.
 • dükkan sahibinin yorumuyla yarmıştır.

  (bkz: ağla)

  hahahahahşjadhfşjsdfşlkjsdfsdsg
 • ahahassiktir adam youtube ergeni çıktı ya la *

  ''ağla''

  edit: bu entryi yazdıktan sonra facebook'ta arattım, harbiden yazmışlar lan ahahaha

  link: https://www.facebook.com/…orekcisezgincafe/reviews/
 • çok sinir bozucu evet. ben böyle durumlar için kullandığım yöntemi söyleyeyim. alacağım şey dünyada son kalan mal olsa bile, asla asık suratlı, işinden nefret eder halli kimseden alışveriş yapmıyorum.
 • börekçiden pasta mı sipariş edilir?

  pasta sipariş ederken,
  sipariş edilen pasta'nın bilgilerini içeren bilgi fişi almanız gerekmekteydi. ücreti ödediğinize dair de yazar kasa fişi ile birlikte saklamalıydınız. herhangi bir problemde direkt olarak manevi tazminat açabilirdiniz. o yüzden kurumsal pastanelerle çalışmak en güzelidir. rezalet gibi rezalettir.

  (bkz: uzay pastanesi) *
 • işletmenin verdiği "ağla" cevabını görünce gözlerimin report butonunu aradığı rezalet.

  (bkz: league of legends)
 • pastacı adı altında çomarlık yapan bir ergenin konu olduğu rezalet.

  bir de mahalleden ömer faruk gerizekalısını çağırmış "gel yorum yap, ben bişey yazamadım" diye.

  dip not olarak ekleyeyim; mağdur olan arkadaşın övdüğü ikizler adlı mekan bunlardan bin kat daha rezil bir yerdir. bursa'da elinizin altında uzay pastanesi gibi, ülkü pastanesi gibi, cicim pastanesi gibi, unpa gibi, aksu fırın gibi yerler varken yok börekçi sezgin, yok ikizler bilmem ne, bunlara yüz vermeyin. bu yazdıklarım pahalı geliyorsa 40 yıllık rojen pastanesi var, gidin alın, içiniz rahat olsun.

  geçmiş olsun..
 • bir adet ağır orospu çocuğu, ergen ve vizyonsuz börekçi içeren rezalet...
  sırf börekçi kisvesindeki piçin "ağla" mesajı yüzünden puanımı 5'ten 7'ye çıkartıyorum...