şükela:  tümü | bugün
 • hummalı bir şekilde devam eden kavşak,* yol,* bursaray çalışmaları ile bursa trafiğini keşmekeşe çeviren kapattığı yolların hepsini aynı yola yönlendirerek 3 hadi bilemedin 5 dakikada gideceğin yolu tam tamına 45 dakikada gitmene neden olan insanı sıkıntıdan şişiren, sinir küpü yapan büyükşehir belediyemiz. oy verenlerin bir dahaki seçimlerde düşünerek oy vereceğine inanmak istiyorum/ümit ediyorum. son olarak naçizane bir öngörü; akp’li hiçbir adayın bir daha *bursa’da *belediye başkanlığını kazanabileceğini sanmıyorum.

  not : 20 dakikada geleceğim evime 1 buçuk saatte gelince belediyemize bu entariyi biçmeye karar verdim.

  (bkz: #9288741)
 • kavşakların yapıldığı yerler belediyeye ait olmadığı ve yaptırılmasına izin veren kişilerin zırt pırt dava açarak belediyeden daha çok para koparmak için uğraş verdiği bu sebepten de kavşakların bir türlü bitirilemediği iddasından ötürü çok da yüklenilmemesi gereken bir belediyemizdir.
 • yapilan kavsaklar sayesinde bursa trafigini inanilmaz rahatlatan belediyedir.
 • soyle bir dusunursek, yaptigi kavsaklarla tam tamina 8 kilit noktayi ortadan kaldiran belediyedir. yapilan "bat-cik"lar sayesinde bursa'nin bir ucundan obur ucuna gitmek inanilmaz kolaylasmistir. yildirim tarafindaki bursaray calismalari da bittikten sonra, trafik problemi diye birsey kalmayacaktir.
 • otobüs duraklarına ait bankları metal madde ile kaplayarak, kış aylarında şehir insanlarının cırcır olmasına* sebebiyet veren, ota boka masraf edip, bol bol küfür yiyen* belediyedir.
 • nedendir bilinmez, nilüfer belediyesinin yıllardır başarı ile yürüttüğü haşere ile mücadelesini, durup dururken beğenmeyip "sinek sorununa el koyduk" gibi abuk bir sloganla ilçeyi pankartlara boğmuş tuhaf anlayışa sahip belediye. bir de trajikomik bir slogan: büyükşehir her yerde.

  sayenizde hiç olmayan bir sinek sorunumuz oldu. teşekkürler.
 • son gunlerde;

  gundemlerinde surekli bir restorasyon ve kentsel donusum projeleri bulunmakta sanırım. tum eski hamamlar, hanlar donusyor, degisiyor. ordekli hamamı, ne bileyim geyve han, emir han, hunkar kosku vs. vs.

  kayda deger bir sosyal sorumluluk projesi ya da alt yapı ile alakalı calısmalar goremiyorum ben. sehrin nefes almaya ihtiyacı cok. sorunu da cok. belediye ne yapıyor;

  belediye sehrin nefes alması icin her cumartesi ulucami'nin avlusunda mehteran ekibini getirip gosteri duzenliyor.

  bizde dinliyoruz, ustelik kızım cok seviyor! genc osman sanki. oyle bir sey, eglenceli.

  kandıralım bakalım kendimizi,
  cocuklar bayılıyor sayın baskan,
  inanın gittiginiz yol dogru ve akıllıca.
  kapıyoruz gozleri simdi;

  genc osman hey hey...
  bir ileri, once sag, sonra sol,
  hooop,
  hasdur!
 • 2 liraya otobüs bileti satarak ulaşımda vatandaşa kol gibi geçiren belediye.sanırım amaçları halkı yürümeye teşvik etmek.
 • bursa'ya metrobüs getirme planları varmış. şehir hatları vapuru da getirin bari şehir içine.

  http://www.bursa.bel.tr/…us-var&bolum=haber&id=4721
 • kılavuz olarak yanlış kuşu seçmiş belediye. yine de beterin beteri var diyor, bursalıları şükre davet ediyorum.
  (bkz: kadir topbaş vs i. melih gökçek)