şükela:  tümü | bugün soru sor
  • birkaç yıl öncesine kadar sıkı takip ettiğim ve iyi oyunları ve iyi oyuncuları barındıran, ancak ne hikmetse yetenekli oyuncularının genelde alkol sorunu olduğunu farkettiğim genl müdür emin gümüşkayanın bir kaç zaman önce yolsuzluk skandalına adının karıştığı, oyunlarını avp tiyatrosunda sergileyen devlet tiyatrosu.
  • pek çok kaliteli oyuncuya sahip olmasına rağmen sezonda 5, bilemedim 6 oyun ancak sergileyen tiyatro. kapasitesini tam kullanamıyor bence. yine de bursa gibi büyük bir kentin tiyatro ihtiyacını layıkıyla gidermesi bakımından ayrı bir öneme sahiptir gözümde.
    oyunlarını ahmet vefik paşa sahnesi ve aynı bina içindeki oda tiyatrosu'nda sahneler, 2008 yılında 50. yılını kutlamış güzide bir tiyatromuzdur.
  • kara örtü diye abuk bir oyunu oynayan devlet tiyatrolarının en eksi ve en köklü (!) bölgelerinden biri
  • ahmet vefik paşa sayesinde tiyatro faaliyetlerinin diğer anadolu kentlerinden çok çok ileride olduğu tiyatromuzun önemli bir ayağıdır.

şu anda sahnelenen oyunlara bursalıların ilgisi fena değil ama yükselsin tabii.
    sahneler sadece alkıştan yıkılsın.
  • (bkz: #47592870)
  • anlamadığım bir şey var. bir suudi kralı ölüyor, kendi ülkesi bile bayrağını yarıya indirmiyor ama bizim ülkemiz indiriyor, yas ilan ediyor, gündem değiştiriyor, bir şeyler bir şeyler. hadi hepsini geçtim. yas ilan etmek ile tiyatro oyuncularının iptal edilmesi ne alaka? günde binlerce insan ölüyorken bir problem yok da 21. yüzyılda bile varlığını sürdürebilen bir kral ölünce mi yas ilan etmek zorundayız, üzülmek zorundayız, tiyatrodan mahrum kalmak zorundayız? sokayım böyle zihniyete. bu yüzden sevmiyorum, devlet adamlarını da devletlerini de. ben tiyatro izlemek istiyorum.
  • 2017-18 sezonunda antrikot adlı oyunu çıkartmıştır. bursa dt için cesur ve güzel bir iş olmuş. oyun gayet sürükleyici. dekor ve teknik çok iyi. yalnız bazı oyuncular karakterler için sanki biraz yaşlı kalmış.
    demet oran'ı ayrı tutmak lazım. bir plaza kadınını çok iyi canlandırmış. enerjisi hiç bitmiyor.
  • oyuncularindan hayati özen, intihar ederek hayatina son vermistir.
    http://m.bursahakimiyet.com.tr/…n-verdi-246082.html