şükela:  tümü | bugün
 • bursa eski garajin yanindaki o meshur iskendercinin yaninda uzun yillarca calismis ve artik isinin ehli olmus bir ahciyi getirerek ve ona guvenerek acilan istanbul ve civarindaki en lezzetli iskenderci
 • eski ve yeni olmak uzere bursa da iki tane olan yapi.
 • eski olanı; şehirlerarası yolculuk eden özel oto yolcularının kebabın en güzelini yemek için karşısında mola verdiği yer. "sayın abim" sözü yüksek ihtimalle buradaki değnekçilerden türemiştir.
 • istanbul' daki en iyi iskenderi yapıyor olmalarının yanısıra, adam akıllı şıra getirerek iskenderden sonra yapabilecekleri en iyi şeyi yapmışlardır. şıra isteyince kavaklıdere üzüm suyu getiren uludağ kebapçısı' nın iskenderi de iyidir.

  isminin bursa eski garajın yakınlarındaki cemal çalışır ve cemil çalışır' ın ünlü iskendercisini andırdığını iskenderini tatıktan sonra daha da fazla düşünmeye başlamıştım ki ekşi sözlük'ten öğrendiğime göre zaten bu andırmanın sebebi varmış.
 • acaip dandik iskender yapan mekan.
  eti kokuyor. kalın kesilmiş. lezzet desen yok... ankara'daki uludağ kebab ve iskender iskenderoğlu 'nun yanına yaklaşamaz. ama mercimek çorbası çok güzeldi. allahı var yani...
 • tereyaginda yuzulesi mekan.
 • iki kişi birer porsiyon iskender yediğimiz ve sadece su içtiğimiz halde 40küsür tl hesap ödediğimiz ultra pahalı 1.levent dönercisi.
 • çayır çimen sokak ile hacı adil caddesinin kesiştiği köşededir
 • levent’te bulunan iskenderci. iskender bazında istanbul’da ki en iyi iskendercilerden birisi. sadece iskenderleri değil çorbadan tatlıya kadar bütün courselarda belirli bir standartları var.

  başlangıç olarak servis edilen muhteşem salatalık turşuları var. adam başı birer adet servis etmekteler ama o kadar lezzetliler ki bir tane ile yetinmek imkansız.

  http://picasaweb.google.com/…aj#5543580039709711106

  içecek olarak şıraları var. sürahide servis ettikleri için kendileri mi yapıyor hazır mı alınıyor meçhul ama şıraları da çok başarılı ayrıca yaklaşık 300cl’lik bardakta servis ettikleri için miktarı da yeterli oluyor, çünkü şıra asitsiz ve içimi kolay bir içecek olduğu için su bardağı vs gibi cl’li küçük bardaklarda servis edilir ise bir bardak yeterli olmamakta.

  http://picasaweb.google.com/…aj#5543580042128866578

  ana yemek iskenderleri de yoğurdu sayılmaz ise pidesi, eti ve yağı olması gerektiği gibi. pidesi taze ve yağla beraber hafif kızartılmış, eti lezzetli ve kıvamında pişmiş ve yağıda hem lezzetli hem de miktarı kıvamında bir tek yoğurtları özensiz ama genel olarak iskenderleri çok başarılı. ayrıca iskenderi yanında patlıcan salatası ile servis etmeleri de artı puan.

  http://picasaweb.google.com/…aj#5543580045713078290

  tatlı olarak kabak şekeri sunmaktalar, 5 adeti 6 tl’den fiyat performans oranında yerlerde sürünse de ceviz ve kaymak eşliğinde servis ettikleri kabak şekerinden en azından ortaya bir adet söylemekte fayda var çünkü bana göre menülerinde en iyi yaptıkları ürünleri kabak şekerleri.

  http://picasaweb.google.com/…aj#5543580051372793746

  yeteri kadar servis personeli müşteriye hizmet veriyor ve birde tek tip ürün servis ettikleri için serviste bir aksama yaşanmıyor. servisle ilgili tek kusurları garsonların hesabı verirken, hesaptaki kuver rakamının bahşiş olmadığını belirtmesi. evet normal bir müşteri kuver ile servis ücreti arasındaki bilmeyebilir ama garsonun özellikle kuverin bahşiş olmadığını belirtmesi ve bahşiş ister hale düşmesi çok çirkin.

  bir porsiyon iskender, şıra, kuver, ve bir adet kabak şekeri 28tl. kısacası pahalı bir yer ama bana göre buna değmekte.