• "10 tane potavniz olacank. spor salonu yapacang. yüzme havuzu yapçim." (bkz: cafer) diye zamaninda ögrenci toplanan, daha sonra kendi binasina geçince buna da sükür dedirten lise
  • korupark'ın açılması ile ''korupark'ın arka tarafındaki anadolu lisesi var ya, işte o'' diye tarif edilmeye başlanmış, bursa'nın güzide anadolu lisesi. öğrencilerinin gönlünde bu okulun ayrı bir yeri vardır. bu okulun mezunu olmaktan gurur duyar çoğu..

çok güzel hareketler bunlar adlı tv programında boy gösteren eser yenenler, oğuzhan koç ve şu an adını hatırlayamadığım gözlüklü bir bkm mutfak oyuncusu daha bu liseden mezundur. bu da magazin bilgisi olsun.
  • 1994 yılında okul binası olmadan açılan ve 1998 yılında şu andaki binasına geçene kadar sırasıyla nmpal * *, şükrü şankaya anadolu lisesi* ve karamehmet ilköğretim okulunda * faaliyet göstermiş olan, tabi bu süreçte aynen bina değiştirmesi gibi bir sürü de isim değiştiren ve sonunda okulun demirbaşları arasında sayabileceğiniz cafer genç tarafından "gazi anadolu lisesi" olarak adlandırılmış, o zamanların bursasının beşinci anadolu lisesi. ilk mezunlarından olduğum, bi 7 senemi değil 77 senemi geçirmek isteyebilceğim yer.
  • akpınar mahallesinde bulunan okuldur. an itibariyle korupark'ın hemen arkasında kalmaktadır.
  • cafer genç'li can can'lı efsane kadroyu bir zamanlar bünyesinde bulundurmuş olan lisem.korupark sayesinde popüler olmuştur.okuldan kaçarcasına uzaklaşmış olsam da hatıralarıyla kendini özletendir.hala arabayla geçerken korupark evlerinin arasından onu görmeye çalışırım.bi' değiştirmediniz rengini hala yeşil yeşil.
  • ülke üniversitelerinin yarısından daha iyi olan lisem. öğretmen olarak yıllar sonra bulunduğum yere döndüm oradan biliyorum.
    bizde böyle bir gal'li kolay yetişmiyor.
  • ilginç ve komik hocalara, yine bir o kadar cins öğrencilere sahip lise. yalnızca son 3 senemi (lise 1-2-3) geçirmeme rağmen sanki 7 senemi de bu okulda geçirmişim hissi yaratmaktadır bu okul bende. pek bi süper hocalara sahiptir, hala özlerim aklıma geldikçe.
  • bursa'nın en güzel anadolu liselerinden..
  • ilk senesini milli piyango anadolu lisesi'nde, ikinci senesini sukru sankaya anadolu lisesi'nde, ucuncu-dorduncu senesini ise (camurlar icinde) karamehmet ilkogretim okulu'nda gecirmis, daha sonra kendi binasina gecebilmis bir gezegen okul.
hesabın var mı? giriş yap