şükela:  tümü | bugün
 • burası hakkında kimsenin başlık açıp bi şey yazmamasına çok şaşırdım. sözlükte hep am göt muhabbeti döndüğünden heralde...
  tanım: doktorların yaş ortalamasının 60 üstü olduğu hastane.
  özel hastane olduğu konusunda şüphelerim var. kapıdan içeri girince solda camlı müdüriyet yazan bir oda var. biri dokto, digeri muhasebat işleriyle ilgilenen iki dayı oluyor genelde içeride. merkezi bir yerde olduğu için hastane yaz kış insan akınına uğruyor. yaşlı doktor dayılar da hastaneyi kar ettirmek için gelene dayıyor röntgeni tahlili. öksürük var mı, var, hadi bakalım sen bi film çektir gel... hastanede sürekli bir yer değişimi var, bi hasta röntgene koşuyor, öteki kan vermeye, beriki film çektirmeye. koridorlarda dışardaki çay ocağından gelen çaycılar cirit atıyor, ellerinde içi markalarla dolu yuvarlak tepsi. acayip bi sirkülasyon...danışma masalarında genelde bir görevli kız, başında ona yakın hasta kümelenmiş, öksüre tıksıra kızcağızı bunaltıyorlar.
  kısacası devlet hastanesi gibi çalışan özel hastane.

  edit: burada şöyle de bir anım var. birgün merkezi olduğu için hasta bir yakınımı götüreyim buraya dedim. aradık xyz sigortayla anlaşmanız var mı dedik, var dediler. hemen randevu alıp gittik. hastaneye girdik, 2. katta sıramızı beklemeye başladık. sonra hemşire türk filmlerindeki mahkemelerde mübaşirin bağırması gibi ismimizi anons etti. arkadaşımla girdik içeri oturduk, tam doktor ağzını açarken dışardan bi hemşire koşarak odaya daldı:
  "beyfendi sizin sigortanızla bizim hastanenin anlaşması geçen sene bitmiş, maalesef yenilenmemiş."