şükela:  tümü | bugün
 • bursa'da yapacak bir şey olmadığından hayıflanan insanlar olarak, artık taşın altına elimizi sokalım dedik. içme zirveleri ve birtakım klişelerden sıyrılarak, entelektüel bir faaliyete girişmek adına ilk kurşunu sıktık.

  ana fikir, bir kitap belirleyip, iki-üç hafta aralıklarla, güzel ve sessiz bir mekanda toplanıp, sessizliği bozmak. kitap üzerine tartışıp, birbirimize girmek. kan gövdeyi götürmeli aga.

  kitap seçimini yaparken hiçbir kıstas yok. hiçbir kıstas derken, konu, akım, tarz anlamında. yoksa ambargo yiyecek ve yemesi gerekecek yazarlar muhakkak olacaktır. isim verip kendilerini rencide etmek istemem.

  bunun yanında gayet keyifli muhabbetler ortaya çıkacağına eminiz. bir bakmışsınız 2-3 hafta beklemeden gelin muhabbetin belini kıralım, bir şeyler içip board game oynayalım, ya da aşk acısı çekiyorum yetişin diye birbirimizi darlayalım (bu son seçenek her ne kadar pek tercihim olmasa da).

  çok kalabalık olmasını beklemiyoruz elbette. kemik bir kitle, yeni arkadaşlıklar, dostluklar...

  bizce güzel fikir. sizce?

  not: açıkçası öyle ahım şahım bir kitleye ulaşma çabamız yok, mümkünse az olsun öz olsun derdindeyiz. bursa'da varsa eğer üç beş okuma kültürü olan ve okuduklarını birilerine anlatma, gösterme, "bakın agalar burada da böyle bir şey var" deme derdi olan arkadaşları bekleriz.

  not: niyetimiz mayıs'ın ilk haftası toplanıp detayları kararlaştırmaktır bilginize.

  ekleme:

  çaylak arkadaşlar buradan iletişime geçebilirler:

  bursakitapkulubu@hotmail.com

  ekleme:

  şu facebook grubu:

  https://www.facebook.com/groups/1249571758493683/

  ilk buluşma:

  3 mayıs, fsm, tarihi beyoğlu kurukahvecisi, saat 19.00

  3. toplantı (18 mayıs 2017)

  3. toplantısını bu perşembe yine fsm coffeemania'da saat 19.00'da yapacak kulüptür. konuşulacak kitap: göğü delen adam.

  gelmek isteyenleri bekliyoruz.

  çaylaklar için e-posta adresi:

  bursakitapkulubu@hotmail.com
 • mutlaka katılmak istediğim harikulade kulüp. düşünenin, düzenleyenin gözlerinden öperim.
 • bir kucuk atolyemle kendilerini agirliyabilecegim grup.
 • "yaz beni de moruque" dediğim kulüp/grup/vs.
 • izmirdeki buluşmayı bursaya geleceğim için 1 günle kaçırdım.

  bursadaki buluşmayı da yarın izmire gittiğim için kaçırıyorum. zalımsın dünya...
 • ilk buluşması gayet pozitif geçen, bize güzel insanlarla tanışma fırsatı sağlayan fevkalade topluluk. serüvene 13 kişi ile başladık, fyodor dostoyevski'nin yeraltından notlar'ı ile giriş yapıyoruz. orada bulunan güzel insanlara teşekkür ederim.
 • ılk kitabımız yeraltından notlar üzerine konuşmak için 2. buluşmamız bursa fsm caddesi üzerindeki coffeemania'da 11 mayıs perşembe günü saat 19:00 da toplanıyoruz.
  mekan adresi şu sekilde: acıbadem lambaları ile akugur arasında burger king'in yanında.
  steril bir munazara ortami yaratmak icin yeni katılmak isteyen arkadaşların, başlık sahibi ile iletişime geçmesini rica ediyoruz.
 • doğma büyüme bir bursalı olarak, bursa ve kitap kelimelerini yan yana getirdikleri için takdir ettiğim topluluk.
 • galaksinin batı sarmal kolunun bir ucunda, haritası bile çıkarılmamış ücra bir köşesinde, küçük ve sarı bir yıldız vardır. güneş dediğimiz bu yıldızın yörüngesinde, kabaca 150 milyon kilometre uzağında, tamamen önemsiz, mavi yeşil renkte küçük bir gezegen vardır. 225 milyon yıl önce levhaları parçalanan bu gezegenin kıtalarından birinde, etrafı tel örgülerle çevrili bir toprak parçasında, daha çok zonal ve intrazonal, bir grup insan fyodor dostoyevski'nin yer altından notlar'ını tartışmaktadır.

  ikinci buluşması bu gece gerçekleşen, fyodor dostoyevski'nin yer altından notlar'ı üzerine muazzam fikirlerin paylaşıldığı bu muazzam topluluk, gezegenin güzelleşmesi adına umut vadeden güzel anılar yaşatmaktadır. yaşatılan ve yaşanan anılar adına, zamanını ayırıp topluluğa katılan güzel insanlara teşekkür eder, dostoyevski'nin ellerinden öperim.

  not: gelecek hafta erich scheurmann'ın, der papalagi'si (samoa dilinde göğü delen adam) ile devam edeceğiz.