şükela:  tümü | bugün
 • "bu vagona binmeyen kadına tecavüz müstahaktır." anlamına da gelebilen ilkel ötesi uygulama. bir belediye ancak bu kadar sığ, ancak bu kadar geri kafalı olabilir. böyle bir uygulamanın yan etkilerini düşünmekten aciz olmaları bir yana, bunu düşünüp uygulayacak gücü nereden buluyorlar? tüm erkekler potansiyel tecavüzcü demek değildir de nedir bu? ah benim davar ülkem, vah benim manyak ülkem.
 • bir müddettir ülkemizde konuşulan 'haremlik-selamlık' otobüs/metro projelerinin bursa'da gerçeğe dönüştürülmesidir.

  bundan kelli metro girişlerinde 'bayan yolcularımıza öncelikli vagon' yazısı yer alacak.
  şehirdeki taciz vakalarının önüne geçemeyen, muhteşem(!) belediyecilik anlayışıyla bursa'yı kocaman bir keşmekeş haline getiren akp'li belediye süpersonik icraatlarına bir yenisini eklerken, biz erkek milletinin tümünü de potansiyel tacizci olarak yaftalamaktan da zerre hicap duymadığını yedi düvele ilan ediyor. sorsan sosyal belediyecilik derler...

  icraatların sahibi için (bkz: recep altepe)

  http://www.bursadabugun.com/…uygulamasi-837146.html
 • harikayız ya.

  "kadına değer veriyoruz, kadını koruyoruz" kisvesi altında çaktırmadan kadını bu kadar aşağılayabilmek büyük başarı.
 • tamamen bir aciziyet gosterisidir. baska da birsey degildir.

  ben nasil devlet olamam diye bas bas bagirmaktir. sucu onleyemiyorum, soyle cakallik yapayim demektir.

  birazdan ak-itler damlar, "ama bu kadinlar sizle birlikte yol almak istemiyor" diye. kadinlari zaten toptan hayattan sogutalim, siz de erkek erkege takilin.
 • he ya, erkek çocuklarını pipisi olduğu için özel olduklarına inandırarak büyütelim, insan olmaktan önce başarılı olmaya programlayalım , ayıp ve günah kavramları kimse bilmediği sürece mübah sayılsın,kız çocukları bastırılsın,emniyet twiter da muhalif mesaj üzerine uzmanlık yapsın, es kaza yakalanan ceza almadan çıksın sonra kadınları tacizden korumak için özel vagon yapalım.
  tanım:eşeği götünden sulamaktır.
 • erkeklerin özellikle o vagona binmesini kadınların da özellikle o vagona binmemesini gerektiren uygulama.
 • ben bu adama bayılıyorum ya. ciddiyim bak. tüm yolların bağlandığı daracık terminal güzergahına metro yerine tramvay yapılmasının gerekçesi olarak "halkımız yolculuk ederken etrafı izlemek istiyor." bahanesini kullanarak peşkeş çeken bir adam bu. hani ne bekliyorsunuz ki?

  yarın bir gün kızımız, kardeşimiz dolu diye ya da gerek duymadığından diğer vagonlara bindiğinde insanların en iyi tabirle "yollu" sıfatını takıp tecavüzü meşrulaştıracağını bir ben öngörüyor olamam değil mi?

  kadınları daha ne kadar aşağılayabilirsiniz bilmiyorum.

  bu "yollu" olayını sadece erkekler de yapmayacak tabi, kınayan, bakışlarıyla rahatsız eden teyzelerimizi gözümün önüne getirmek bursa'da inanın hiç zor değil.

  tanım: kadınlarımızın ve erkeklerimizin ters vagonlara binerek tepki göstermesi gerektiği uygulamadır.
 • tacize uğradığı için şikayetçi olan kadına "bayan vagonuna binmemişsin, şikayet etmeye hakkın yok" deneceği tarih için bahisler açılabilir.

  hatta hakimlerin bile bunu hafifletici sebep ya da tahrik sayması uzak bir ihtimal değil.
 • "don't tell your daughters not to go out; tell your sons to behave."
 • daha bugün gördüm. bir kadın bana doğru geliyor, köşede sigara içen 2 genç var. kadın onların olduğu yeri geçti yürüyor, erkekler hayatlarında kadın görmemiş gibi, ağızlarının salyasını akıtarak baktılar kadına. ben ısrarla gözümü çekmedim kendilerinden, sonra dayanamadım ''' açsınız aç ''' dedim...

  yani afedersiniz ama eli sikinde gezen sizsiniz, tecavüz eden sizsiniz, tecavüz etmeseniz bile taciz eden sizsiniz, gözlerinizle rahatsız eden sizsiniz...

  pipiniz var diye, '' göster oğlum amcana '' diye gururla bahsedilen, '' hadi amcana amına koduğum de '' diye onurlanan pis babaların pislik çocuklarısınız.

  sizin yüzünüzden, sizin birer mikrop olmanız yüzünden, kadınlara yapılan bu aşağılık ayrım beni derinden yaraladı.

  hükümet ? onlar sadece yobaz. küçük yaşta veletlere hallenenleri koruyan, tecavüze uğrayan kadınları görmezden gelen, trans bireyleri yok sayan, din kisvesi altında insanları kandıran lanet politikacılar...

  **** olaya baktığım nokta yanlış anlaşılmasın. tabi ki bu saçma uygulamaya sonuna kadar karşıyım. değinmek istediğim yer tamamen başkadır. ''siz'' diye bahsettiğim kesim ekşide gezmiyordur muhtemelen ama içimi döktüm iyi oldu.