şükela:  tümü | bugün
 • uzun yıllardır bursa'nın gemlik ilçesinde kurulan salı pazarı, gemlik belediyesi tarafından yapılan yeni kapalı alana taşınacaktır. fakat gemlik belediyesi yıllardır salı pazarına açan esnaf yerine gemlik ilçesinde ikamet edenlere öncelik tanınacağını açıkladı ve para yatıran kişileri kuraya aldı. pazar yerleri hakkındaki yönetmeliğe göre ise;
  madde 14 – (1) pazar yerinin başka bir alana taşınması halinde, yeni pazar yerindeki satış yerleri, mevcut tahsis sahipleri arasında 13 üncü maddenin altıncı fıkrasında belirtilen usule göre yapılacak kura işlemi ile tahsis edilir.

  gemlik belediyesi yaptığı usülsüzlüğün kanuna uygun olduğunu iddaa etmektedir.

  geçen hafta salı esnaf tezgalarına ürünlerini koymadı kaynak 1 kaynak 2

  belediyeler buradaki rantı görüyor ve bu yüzden böyle davranıyorlar. yıllardır tezgah açtığın yerde ki bu pazar bursa'nın en eski pazarlarından biridir başkan gelip önceliği sana vermiyor ayrıca 2. tur kuralar için para istiyor ve senin tezgahını elinden alıp 10 yıllığına devre mülk misali sana geri veriyor. daha önce benzer problem osmangazi belediyesiyle de yaşanmıştır ve pazarcılar odası mahkemeyi kazanmasına karşın içişleri bakanlığı tarafından incelemeye gerek duyulmadığı için mahkeme kararı havada kalmıştır.

  2 gün önce de pazarcılar hal girişini kapattılar haber
  protesto
  protesto 2

  bu gibi protestolarla eylemlerini yedi buçuk saat sürdürdüler. başlığı açma amacım ortada dönen bokları bi nebze olsun gösterebilmek. yoksa benim gemlik pazarımda yerim yok ve pazarcı değilim.

  bir kaç entry önceden yazayımda size zahmet olmasın

  gemlik seçim sonuçları
  bursa seçim sonuçları

  ayrıca (bkz: svihs) bunuda yazayım zahmet etmeyin.
 • açlıktan ölüp ayağımın dibine düşseler genede acımam. çoluk çocuktan başka kimseye üzülüp acımıyorum.

  (bkz: itfaiye)
  (bkz: su)
  (bkz: hortum)