şükela:  tümü | bugün soru sor
  • elbette sinyal kolunun arabada ne işe yaradığını bilmeyen ve kullanmaya tenezzül etmeyen davarlar ordusu...

bakın bu video da sizin için

tabi anlamayacaksınız ama olsun... :(
  • ankara yolu güzergahında çalışan sinyal vermeden sürekli şerit değiştiren etrafındaki herkesi tehlikeye sokan orospu çocuğu mavi minibüs şoförleri,hepsinin anasınin amına kafam girsin
  • bir de 2150 m'lik bulvar yoluna 8 tane trafik lambası koyup, ana bulvara yeşil dalga sistemini uygula(ya)mayan muhteşem yönetim oldu mu dadından yinmez...

güzergah burası

ışığın birini geçiyorsunuz diğeri yeşilden kırmızıya dönüyor. o yeşile dönünce arkasındaki kırmızıya dönüyor. sanki kasıtlı olarak vatandaşa işkence çektirmek için yapılmış bi trafik çilesi.

normalde bir kaç dk sürmesi gereken bu yolu 10-15 dk içinde geçerseniz çok şanslı!!! sayılırsınız.

bunun aynısı 1 numaralı kırmızı ışıktan sağa döndüğünüzde ankara yoluna çıkıncaya kadar da var... burası (bkz: vişne caddesi) ve (bkz: karlıdağ caddesi) gibi ticarethanelerin yoğun olduğu yerlerin iş çıkışlarında trafiğin felaket yoğun olduğu yerler. 1100 m'lik yolu akşam iş çıkışına falan yakalanırsanız bazen yarım saat sürdüğünü çok iyi biliyorum. bunda trafik yoğunluğunun yanı sıra yeşil dalga sistemini uygulayamamaları da en büyük etken...

tebrikler (bkz: bursa büyükköy muhtarlığı)

edit: imlâ
  • önüne bakmadan araba kullanan şoförler..
    yayalar da önüne bakmadan yürüyor gerçi de o bursa'ya özel bir şey değil istanbul'da da öyle..
  • daha da lokalleştirip bursa'nın sanayi bölgeleri ile kısıtlayacak olursak bölünmüş yolda araçların ters şeritten gitmesidir.
  • arkadaş, şu konak mahallesi ile carrefour arasına üst geçit yapmadıkları müddetçe trafiğinden hiç memnun kalmayacağım.
  • --- spoiler ---

15 dakika
    --- spoiler ---

vay amk, allah daha büyük dert vermesin.

not: beylikdüzüspor
  • bursa için kötü imaj oluşturmaktadır. bursa gerçekten çok güzel ve övülen bir şehir. sadece 1 kez gitme fırsatım olmuştu ve çok beğenmiştim. ancak trafik ve alt yapısı özellikle bursa’ya hiç yakışmıyor. yağmura yakanladığımız bir sırada caddeleri sel alacak zannetmiştim.
  • mudanya yolu üzerindeki pts/edslerin yerini ezberleyen sürücülerin, son gaz giderken, (görüş alanına girdiklerinde) aniden yavaşlayıp, sanki sürekli 82 ile gidiyormuş ayağına yatmaları.
  • - ankara yolu güzergahında çalışan orospu çocuğu minibüs şoförleri
    - sağına soluna bakmadan ya da baksada kasıtlı yola atlayan gerizekalı yayalar
    ( ki geçen hafta birine çarpıp karakolluk oldum)
    - kent meydanı kavşağında terminal metro inşaatı nedeniyle allak bullak olan trafikte herkesin birbirinin önüne kırıp kazalara davetiye çıkarması
    - bayır şeklindeki tali yoldan ana yola çıkmaya çalışırken kendisi gayet rahatta olmasına rağmen asla yol vermeyen kahpe evlatları
    - trafikte ne yapacağını bilemeyen ekserisi türbanlı beyinsiz kadın şoförler.
    - kafasına eden herhangi bir yere dörtluleri yakip arabayı oraya bırakan trafiğin anasını siken andavallar.

bu konuda çok doluyum sözlük

edit: dörtyol un demirbaşı meşhur şişman polis
    eski bursalılar iyi bilir :)