şükela:  tümü | bugün
  • aslında oyun oynamak amaçlı ayakkabıya dalan köpeklerin, hayvan psikolojisinden anlamayan adam tarafından kışkırtılmasıdır. halbuki adam hemen sırt üstü yere yatıp köpeklerin sanki ısıracak kadar yakınlaşıp boynuna hırlamalarına ve koklamalarına müsaade ederken bir yandan da ayakkabısının tekini çıkarıp pıt pıt köpeklere verse olay bu kesinlikle noktaya gelmezdi. köpekler oyuncu vallayi bak, kuyruklara baksa anlıcak saldırma niyetinde olmadıklarını. ki bunlar normalde bebek bakıcısı yapılan son derece sakin yaratılışlı köpekler tameaam mı? birazcık youtube izlese bilecek. ama cahilliğinden hem kendini ısırtıp hem kamuoyunu masum yavrulara düşman ediyor. ayıp bir şey doğrusu.
  • amerikan tv lerinde verilmediği kalmış olayın . iki köpek yanlışlıkla ayakkabı yerine adamın ayağına dalıyor . bütün olay bu
  • nahos olaydir. o hayvan gereksiz degildir, beyinsiz sozluk yazari. sen gereksizsin ama o degildir emin ol. bosuna dememisler gercek dost en az 4 ayaklidir diye. o kopegi o hale, saldirgan hale getiren onun sahibidir, onu tasmasiz, agizlik olmadan dolastiran da onun sahibidir ve senin gibi insandir? benim 7 aylik alman kurdu ve sibirya kurdu kirmasi kopegim var ve evde gece isiga gelen ufak kelebeklerden korkuyor. egitim sart o kopekler senin gibi egitim almamis salaklar tarafindan egitilirse sonuclar boyle olur.
  • başrollerini 3 itin paylastigi dehsettir.
  • bir tane özgüvensiz sefil, güçlü köpeklerle gezip özgüven kazanacak diye insanların yüzlerini gözlerini kollarını bacaklarını kapıyor bu köpekler.

bence bu mastifleri vurmak serbest olmalı abi. hatta sahiplerini de vurmak serbest olsun. hele tasmasız gezdirenler ... parkta, sokakta, şehirde, kırsalda herşeyden habersiz gezen insanlara saldırıyor bunlar.

he diyeceksiniz ki 'ama onlar eğitilirse böyle olmaz ıvır zıvır', yok öyle bir şey. hayvan bu. hiçbir zaman yüzde yüz kestiremezsiniz ne yapacaklarını. hele böyle kas kütlesi yüksek, saldırganlığa eğilimli, savaşçı köpeklerse ...
  • pembe tişörtlü gencin cesaretine hayran kaldığım olaydır. kel kafalı değişik adam, pitbull'u öleee bekliyor sanki, gelip alsın ayağını ağzına diye. töbe yarabbim.
  • ucuz atlatılmış olay.

bursa'da gerçekleşen bu olay üzerine değil ama benim genel olarak bu konu hakkında söylemek istediklerim var. hayvansever arkadaşların nedense anlamakta zorlandıkları bir konu bu. farkındaysanız hayvanlarla herkes sizin kadar iyi anlaşamıyor. hayvanları sevmiyorlar demiyorum, büyük çoğunluk uzaktan sevmeyi tercih ediyor. hani köpeğinizi dolaştırırken tasmasını kaldırımda seksen metre salıyorsunuz ya. tatlı köpeğiniz sadece oynaşmak, koklaşmak amacıyla kuyruğunu sallaya sallaya karşıdan gelenlerinden ayağına yöneliyor. işte karşıdan gelen o kişi örneğin ben isem, köpeğinizin hiç bir saldırganlık işareti göstermediğini, tek amacının, ayağımın on santim yan tarafındaki boş meyve suyu kutusunu incelemek olduğunu tahmin etsem de, o an kalp atışlarım tavan yapıyor biliyor musunuz? bu benim kontrol edebildiğim bir şey değil. kendime engel olamıyorum. korkuyorum.

- korkmana gerek yok sadece oynamak istiyor...

bu cümle o an arkaplandaki bir sinek vızıltısı gibi. öyle anlamsız, rahatsız edici ki. inanın hiç yardımcı olmuyor. o an ben soğuk terler döküyorum. hani köpeğiniz öylesine havlasa falan kendimi kaldırımdan caddeye atma ihtimalim o kadar yüksek ki. ve buna engel olamayacağımı biliyorum. korkuyorum. evet bunu okuyan hayvanseverlerin içlerinden ya ama sadece oyun oynamak istiyor ki diye geçirdiklerini ve beni anlamadıklarını, hiç bir zaman anlayamayacaklarını tahmin ediyorum ama en azından denedim şu an içim ferah. belki şu entrymi okuyan 3-5 kişi köpekten korkan birinin ne hissettiğini az çok tahmin eder ve kaldırımlarda köpeğinin tasmasını azcık daha kısa tutmaya dikkat eder. bir umut işte.
  • köpek besleyen ve köpekleri çok seven biri olarak bana pitbull yasaklansın dedirten bir diğer olay. şu mutasyona uğramış yaratığı besleyenlerin kendilerini bi sikim sanmalarına da ayrı uyuz oluyorum.

edit: sözlükte de varmış bunlardan.
  • "ya ne garip bazi insanlar nasil da bilmiyor, kopek geldigi zaman hareketsiz durmak, yatmak, korkmamak lazim. daha ilkokulda bile ogretiliyor bunlar halbuki."
    iste bakin boyle zihniyette insanlar var memlekette. kopek adami orda az kalsin hastanelik edicek, hala sucu adama atanlar var. kopeklerden daha tehlikeli bu zihniyet...
  • orada sahibi midir nedir bilmiyorum tasmasiz iki kopegi sokak ortasinda donduren bir adam var. gerci hicbir kopek tasmasiz gezdirilmez ama ozellikle pit bull gibi dovusmek icin uretilmis kopekler kesinlikle tasmasiz gezdirilmez. degil pit bull, minik bir poodle bile olsa kopek dilinden anlamayan bir kisiye saldirabilir. kopek sahibi olacaksaniz once kopeginize sahip olmayi ogrenin. sonra boyle hadiseler olunca zavalli kopeklere yuklenmeyin.

gerizekali kopek sahiplerinin oldugu bir ulkede gayet normal bir olaydir.