şükela:  tümü | bugün
  • yalnız ve güzel ülkemdeki en asil duyguların insanı olan toplu taşıma şoförleri tarafından yapılmış olan şerefsizlik.

kaynak

kaynak 2

ekleme: unutmuşum; insan dediysek lafın gelişi tabii.
  • özel halk şoförlerinin çoğu afedersiniz malum ırk, o yüzden kendilerini yolların ve bursa’nın ağası zannediyorlar.

bunları şikayet etsen de denetim mekanizması yok.
  • lafa bak ''senin gibilerle uğraşmak zorunda değiliz.''

bunu diyen götler özellikle ana görevlerinin engellilere yardım etmek olduğunu bilmez zorundalar. biri hayat kurtarır diğeri de vatandaşı otobüse almaz. karakter meselesi.
  • insanlığımızı ne denli kaybettiğimizi göstermektedir.sadece toplu taşıma şoförleri değil ;aracın içindeki yolcular,durakta bekleyen ve yoldan geçen insanlar .empati yapmayı bilmiyoruz,bizim yada bir yakınımızın aynı duruma mı düşmesi gerekiyor onları anlamak için.
  • şoför hadi vicdansız diyelim ancak kadınla beraber binenler bu durumdan hiç mi rahatsız olmuyorlar. takıldığım nokta bu oldu benim. oysa kadınla beraber binen bir iki kişi kadına destek olsa eşek gibi açmak zorunda kalır rampayı.
  • içinde bulunmadan kimse durumu anlamıyor ama bilmiyorlar ki bir gün kendileri de aynı şeyi yaşayabilir.
    ulaşımda toplu taşımayı kullanmak ister engelli birey olsun ister olmasın her insanın hakkıdır! ama işte böyle tescilli sığırlar yüzünden engelli bireyler haklarından mahrum kaldıkları gibi dışlandıklarını, sevilmediklerini düşünerek üzülmektedir. dışarıya çıkmak istememekte, çevresindekilere sürekli yük olduğunu ve olacağını düşünmektedir. nereden mi biliyorum, en yakınımdan.
    bence bir belediye, hakim olduğu sınırlar içerisinde ne kadar toplu taşıma aracı ya da ticari araç barınıyorsa hepsini belli bir eğitimden geçirmelidir. bunlar nasıl eğitimler olmalılar şu an çeşitlendiremiyorum ancak uygulama sadece psikolojik testlerle sınırlı olmamalıdır. eğer empatinin bir eğitimi varsa verilmelidir, eğer saygı duymanın bir eğitimi varsa verilmelidir, vicdan sahibi olmanın bile bir eğitimi varsa verilmelidir. engelli bireylere yardımcı olmalarının kendi lutufları değil, bir görevleri olduğu bilinci kazandırılmalıdır.
    bir engelli birey her işini tek başına yapabilir, yeter ki önüne engel koyan olmasın. otobüslerin biniş yerlerinin yüksek olması bacağında platin olan ve çok yukarıya kaldırıp kıvıramayan bir insan için engeldir. rampanın olmayışı ya da şoförün sırf kıymetli totosunu yerinden kaldırması gerektiği için rampanın kullanılmadığı durumlar, engeldir. tüm bunlar olurken otobüsün içinden tepkisizce olayı seyredenler, engeldir. yüksek kaldırımlar engeldir. aracını kaldırım rampasına park eden öküzler engeldir.
    bu gözler, aile ve sosyal politikalar il müdürlüğünün öndeki engelli rampasının önüne dahi müdürlük aracının park ettiğini gördü. yakınım kaldırımdan çıkamadığı için binaya haber verdik de rampanın önünden aracı çektiler.
    duyarlı olabilmek bu kadar zor bir şey olmamalı.
  • allah insanı bu ülkede engelli yapmasın.
  • bu kadına hiç haksızlık yapılmamıştır veya yapılmıyordur diyemem. ama bu videoda video çekilsin diye tiyatro yapmış. hiç binecek gibi durmuyor, göstermelik bir el kaldırıyor artık otobüs gideceği zaman. tiyatro haberciliği sevmeyen bir insan olarak beğenmedim. fakat dikkat çektiği yön güzel tabi
  • fox tv'de denk geldiğim haber. akşam akşam sinirlerimin alt üst olmasına sebebiyet verdi. bu kadını otobüse almayan insan bozuntusu şoförlerin acilen cezalandırılması gerek. bu işin devlet tarafıydı. bu kişilerin, en yakın zamanda kadıncağızı anlayacak duruma gelmelerini ise allah'tan diliyorum.
  • iki tane adam sevişse "dünyanın sonu geldi, bunlar kıyamet alametleri" diye böğürür millet ama şöyle bir olaydan sonra kıyamet kopmuyorsa emin olun hiçbir zaman kopmayacaktır. sinirden elim, ayağım titredi resmen. bu kadar vicdansızlık, kötülük bu dünyaya gerçekten çok fazla.