şükela:  tümü | bugün
  • once linki vereyim

http://www.birgun.net/…azanc-kapisi-oldu-98130.html

simdi de ozet geceyim.

zamaninda hali vakti yerindeyken bir sekilde iflas etmis, simdi ise bursa'da bir alt gecitte bir dukkanda, insanlarin verdigi ya da copten buldugu ayakkabilari onarip onlari satarak, kendisinin ve 10 sene once bir kazadan kurtardigi kedisinin hayatini idame ettirmeye calisan amcadir. ben az once facebook'ta gordum haberi. aklima burada gordugum uber sahane kampanyalar geldi. para toplansin, oyle yapilsin boyle edilsin diye degil de, mesela evde sagda solda kullanilmayan ayakkabi vardir onu goturursun, kediye mama, amcaya erzak ayarlarsin, adam gibi bir soba temin edersin falan bu tip seyler cikar mi acaba diye paylasmak istedim.
    para toplama isi buyuk is. ben beceremem ama belki aranizdan ben bunu kotarir su amcaya bi el atarim kis kiyamette diyen varsa allah razi olur bence.
    hadi bakalim bursa. iyi haberlerini bekliyoruz.

edit: entriyi girdigimde turkiyede munasebetsiz bir saatti. bekledim bekledim kimseden ses cikmayinca kapattim sozlugu ciktim. simdi bir daha bakayim dedim ki gunes dogmus ortaliga. guzel seyler olacak gibi. canimsiniz ulan! ne guzel insanlarsiniz!!!
    bi de klasik kime yardim edilmeye kalkisilsa "ono yordom odono kodor borda bo vor ono yordom ot!" kafasindaki baltalar var elbet ama olmasalardi nazar degerdi guzelliginize zaten. laflar bile hazirlamadim kendilerine oyle mutluyum su an dusun!
    son olarak adres soranlar oluyor ama ben bilmiyorum. yalniz baslikta yeri bildigini anladigim arkadaslar var. bu konuda yardimci olabilirler mi?

son gelismeler: oncelikle belirtmek isterim ki; 'ne guzel ınsanlarsiniz ulan!!!"
    mehmet amca ile ilgili aldigim mesajin haddi hesabi yok. hayatinda ne oranda bir degisiklige on ayak olabiliriz simdiden bilmek guc ama bildigim bir sey varsa bu kis onuin icin gectigimiz kistan daha kolay olacak. osman icin de. ayrica osman'i yerim lan o ne guzel kedi!!!
    nasil bi sevindiysem iki dakika ciddi duramiyorum surda. evet.
    adres bilgisiyle ilgili su ana kadar net bir sey gelmedi ne yazik ki. yani genel bir adres var ama kargo sirketlerinin kapi numarasi vb olmadan gonderim yapacagindan emin degilim o yuzden, mehmet amcayi ziyarete gidecegini soleyen bir kac arkadastan rica ettim. net adres konusunda beklemedeyiz.
    herkes bir fikir vermis. herkes elinden geleni yapmaya ugrasiyor, bu harika. yalniz bu noktada oncelikli olarak yapilmasi gerekenin mehmet amcaya gidebilen bir arkadasin kendisine bundan sonrasi icin ne yapmak istedigini sormasi oldugunun dusunuyorum. cunku huzur evi diyen arkadaslar var, para toplayalim diyen arkadaslar var, bunlarin hepsi en iyi niyetle ortaya konmus fikirler elbette ama huzur evi ulkemizde cok da sahane gozle bakilan bir sey degil. yaslilarin huzur evlerinde kalmakla ilgili hos fikirleri olmayabilir. herkesin yapilacak maddi yardimi kabul edecegi genellemesi de pek dogru degil. bunu gururunu incitecek bir sey olarak alirsa eger, yapacagimiz isin bir anlami kalmaz. o yuzden kendisine gidebilecek olan arkadaslardan rica edelim bir yoklasinlar fikri nedir.

adres ile ilgili fikir danisabileceginizi dusundugum yazarlarin entyleri ise su sekilde

yeni gelismelerle karsinizda olacagiz. ancak son bir sey eklemem gerek. ben turkiyede yasamiyorum, amerikadayim. aramizda 8 saat zaman farki var. bu yuzden sizin gununuzun ortasinda, en cok is yapilabilecek saatlerde ben uyuyor ve mesajlarinizi, entrylerinizi goremiyor oluyorum. o yuzden kendi aranizda da mesajlasir organize olursaniz size vakit kaybettirmemis olurum.

sevgiler selale...

en guzel edit: entry sudur #57095442 ozeti de sudur: the one ring nickli yazar bir kampanya baslatiyor. isteyenler kendisine mehmet amcaya yollamak istediklerini kargo ile ulastirabilirler, ayrintilar entry'de mevcut. cok guzel isler vesselam.
  • uste tasiyacak baba yigit cikar mi diye merak ettigim basliktir.
  • osman isminde bi kediye sahip olan insan.*
  • merkeze gittiğimde giymediğim birkaç çift ayakkabıyı da alıp yanına gideceğim amcamız. sözüm söz.
  • milleti amerika'ya göndermeden daha hayırlı hatta çok hayırlı iştir.saçma saçma resimlerle,bilmem ne can amerika'ya gitmek istiyorlardan midemiz bulandı.
  • şu harika fotoğrafın bulunduğu habere konu olmuş insan. *
  • bursa'da yasayan ve ekmek parasını bu yaşta alınteriyle kazanan, suratinda insancıl gülüşüyle ve yüreğinde kedisine olan şefkatle, bursa'lı eksicilerin bir an önce ulasmasini istedigim mehmet amca'dır.
    havalar soğuk, amcamiz yaşlı...eski ayakkabılar konusundan ziyade, erzak, soba ve kalın üst baş gibi hediyeler düşünülmeli. ya aslında ortamı tam görmek lazım. belki gidilir ve bir hoş sohbet edilir. sonra teşhis edilir eksikler diye düşünüyorum.
  • elimizden geleni yapacağız. uzak da olsak oraya kadar uzanacak bir el bulacağız.
    yukarı lütfen.
  • üşümek kadar zor olanı yok. amcamızı üşütmeyin.