şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bu ülkede katil olmak da, maktul olmak da çok kolay.

bursa'da yayanın biri karşıdan karşıya geçmek için beklerken, bir araba kırmızı ışıkta hızla geçmeye çalışıyor. yaya buna engel oluyor, arabayı durduruyor ve biraz geriye çektiriyor. akabinde kendine yeşil yanınca karşıdan karşıya geçip yürüyüp gidiyor.

ama arabadakiler belki de çoğunluk olmalarına güvenerek, yayanın arkasından laf atıyorlar. yaya ise bir hışımla dönüp arabadakilerle tartışmaya giriyor. sonrasında yaya yine arkasını dönmüş gidiyorken bu sefer arabadan 3 kişi iniyor ve yayaya doğru yöneliyorlar. bu sırada yaya elini beline atıp çıkarıyor tabancayı, ateş ediyor yere. arabadan inenlerden biri vuruluyor, yaya ise kaçıyor.

haber: http://www.olay.com.tr/…inden-yakalandi-135998h.htm
    görüntü: https://www.youtube.com/watch?v=vsx1jw3hyxk

bütün basın organları olayı yayayı suçlayarak haberleştiriyor. en ufak tartışmada silah çeken adam magandadır, buraya kadar tamam. ama kırmızı ışığı ihlal edenlerin, yürüyüp giden adamın arkasından laf atanların, kendilerini uyaran kişinin üstüne 3'e 1 yürüyenlerin hiç mi suçu yok? yaya maganda ama bunlar değil yani? bana kalırsa bunlar 3 kat maganda.

yaya tutuklanmış bu arada. ama nedeni adam yaralamak mı, ruhsatsız silah taşımak mı bilmiyorum.
  • silahla yaralamayı savunmuyorum elbette, ama adamın silahı olmasa çimlerin üstünde dayaktan komalık olmuş halde baygın şekilde bulunma ihtimali de baya vardı hani.
  • silahlı şahıs bence az bile yapmış, silahı çektikten sonra şapşal üçlünün üçünü de bacağından vurması gerekirdi, çünkü artık kanunlar; vatandaşların kendi aralarında adalet sağlaması yönünde işliyor yani kimin gücü kime yeterse! yapılan yapanın yanına kar kalıyor...

yukarıda yazanlardan biri demiş, silah olmasa silah çeken şahıs komalıktı diye ki çok doğru söylemiş.

sen kırmızı da geç, haksızken haklı kişiye laf at ve üç kişi bir kişinin üstüne yürü ki tiplerinden, tavırlarından malum partinin malum kitlesinin vasatları olduğu belli.

silahlı şahsın silahı olmasa bu kadar hakkını arayabilir miydi? pek sanmıyorum.

yeni türkiye'de adalet aramak için bile gücünün olması lazım. gücün yoksa adalet de arayamazsın.
  • iki tarafta da hatalı.

yaya kendisi için yeşil olmadan yola atlıyor.beklemesi lazımdı.şoför zaten hatalı kırmızıda geçmeye çalışıyor.

olması gereken yayanın ışığı göstermesi ve arabadakilerin ellerini kaldırıp özür dilerim manasında bir hareket yapması ve herkesin yoluna devam etmesi.

yaya silahlı olmasa laf attıklarında geri dönmeyecek ve ya üstlerine yürüdüğünde dayak yiyecekti.

sıkıntı da burada başlıyor.devlet nerede?herkes hakkını kendisi mi arasın?devletimiz her geçen gün otoritesini kaybediyor.15 temmuz devletin otoritesini kuvvetli şekilde sarstı.yetmedi bir daha 15 temmuz yaşanmasın diye bireysel silahlanmayı artırıyoruz,khk ile belki isteyerek belki istemeden bu tür insanlara koruma kalkanı getiriyoruz.hukuk çökerken,silah yükseliyor.bunu bizzat devleti yönetenler destekliyor.

bu olayları daha da fazlaşarak göreceğiz.insanlar bir şeylere güvenmeden 3 kişinin 4 kişinin üstüne yürümez.umarım insanların güvendiği şey hiç bir zaman silah olmaz.
  • kavgadan çok haber ajansının ismi dikkatimi çekti. 15 temmuz şehitler köprüsü haber ajansı nedir yahu?
  • keşke üçünün de bacaklarına sıksaydı. adalet saraylarının önünde bir heykel olur adalet heykeli artık onun bir anlamı yok bu ülkede. o yüzden elinde kılıcı olan kendi adaletini sağlıyor maalesef. daha önce yazıldığı gibi yayanın silahı olmasa belki geri dönmeyecekti ama yine de öyle insan müsveddeleri var ki bazen bir şekilde bir şeylerle kendini korumak zorunda hissediyorsun.

konudan sapıyorum. böyle görüntüler beni sinirlendiriyor. adında adalet olan müslüman partinin eliyle bu hale geldi toplum. güçlünün haklı olması, hırsızların, katillerin tecavüzcülerin aramızda korkmadan dolaşabilmesi...keşke 81 ile de nükleer bomba atsalar da yok olsak.