şükela:  tümü | bugün
 • yiyin birbirinizi gençler ete para vermeyin, aferin!

  https://youtu.be/ratir2ieasg
 • türk insanın ruh halinin liselilere yansımış bir parodisi. toplum olarak hastayız, 7 den 70'e ruh hastasıyız. en normalimiz bile delirdi artık. ne bu çocuklardan ileride adam olur, ne de şimdi adam dediklerimiz ülkeye bir bok katabilir. 17 milyonluk suriye değiliz ki pisliklerimizi başka ülkeye yıkalım rahatlayalım.

  izledikçe umarım çocuklarım bu şehirlerde, bu insanlarla yaşamaz. umarım ileride bu gibi insanlarla karşılaşmaz diyorum. daha doğmamış çocuğum için kaygı duyuyorum, sinirleniyorum. aferim amk yavaş yavaş beni de delirttiniz.
 • arabaya yazık umarım bir yeri çizilmemiştir.
 • bu kadar yürekli arkadaşkarı hakkar yüksekovaya davet ediyoruz.
  lise okuyarak kendilerine yazık etmesinler
 • ölü ya da yaralı olmadığı sürece güzel bir anı olarak kalır böyle şeyler. lise kavgası güzeldir. liseden sonra kavga edilmiyor zaten.
 • bursa'nın havasından mıdır suyundan mıdır youtube bursalı liselilerin kavgalarıyla dolu. bir de bir detay paylaşayım bunlar 2000'den sonra doğdu :/
 • su hale bak, yaziklar olsun dedirten olaydir. insan gibi okumaya gittikleri okulda hayvan gibi kavga ediyorlar. gonderin bunlari hakkari’ye, birakin ulke icin savassinlar. okumaya ihtiyaclari yok bunlarin.
 • inşallah kimseye bir şey olmamıştır diye umduğum meydan muharebesi, zira anne babalarına yazık.
  bazı erkekler ne tuhaf diye düşündürdü bana. liseli kızlar da var böyle kavga eden ama sanki erkeklerin sayısı hatırı sayılı derecede daha yüksek. kendi lise hayatımdan da hatırlıyorum bu tabloları. her gün bir kavga her gün bir olay. okulun önüne kız kesmeye gelen zibidi kortejiyle eve gittiğimiz günler geldi aklıma. bir kız grubu olarak gezerdik, çeteler içinde her birey bu kız grubundan birine göz koyardı. ondan sonra olaylar, olaylar... teksas gibi birden bire arkada bir toz bulutu belirirdi, her gün çeteler arası bir kavga. işin komik yanı uğruna kavga ettikleri kıza fikrini soran yok. kendi halinde okuluna gidip gelen aralarında kimseyle ilgilenmeyen kız üzerine senaryolar yazılıp kavgalar ediliyor kimse de bu işte bir tuhaflık var demiyor. kadını beyni ve duyguları olmayan bir varlık olarak görme kültürü ta ozamanlarda başlamıştı sinirlerimi bozmaya. "önce ben gördüm, o kız benim".
  işin tek güzel yanı ise, her gün peşinizden gelen çetenin sizi çevreden gelen bütün tehlikelerden koruması oluyordu. daha neler neler...
  nixferstehen tipik bir iç anadolu ilçesinden bildirdi.

  edit: lisede kapıya yığılan erkek güruhunun bir kısmı da ekşi sözlük yazarı olup bana mesaj atıyor anlaşılan. gülücüğe odaklananlar olmuş. burada anafikir kesinlikle benim cinsiyetim veya dış görünüşüm değil. size diyorum ki çeteden biri bir kızı beğendiğinde otomatikman diğer çete üyeleri gruptan herhangi bir kızı seçiyordu. anlatabiliyormuyum ? insana ağız tadıyla bir anısını anlattırmıyorsunuz yahu.

  edit2: #48054844 şu girdideki serzenişim tam da şu anki ruh halimi anlatıyor. aynı tas aynı hamam.
 • sözlükte başlık açılmasına anlam veremediğim tıraş okul kavgalarından.
  meydan muharebesi diye duyan da yüz kişi birbirine girdi sanır anasını satayım.
 • şimdi bu bursadaki liseliler, daha doğrusu 2000 ve sonrası hakkında gözlemlerimi(güvenilir gözlemler) verecek olursam, genel olarak hep böyleler. aileleri de böyle olmaları yönünde bir eğilimde. ayrıca havası suyu garip çoğunuzun dediği gibi.

  tek ümidim bu olayların hızlanıp doruğuna ulaşması öbür türlü kansere yakalanacağımı düşündüren bir durum bu.