şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ibretlik bir derstir

    keşke, eğitimi veren polislere de birileri, vurmak istemediğin hiçbir şeye silah doğrultulmaması gerektiğinin dersini verse. adam almış eline tabancayı, karşıda en az 20 kişi var ve üzerlerine doğrultarak eğitim veriyor. şu cahilliğe orada tanık olup da evde eşine dostuna silah boş sanarak doğrultup vuran olursa şaşırmamalı.
  • bu olay olmadan önce film senaryosu yazsan, polis muhtarlara keleş verip atış yaptırıyor desen, hadi oradan derler, böyle saçma senaryo olmaz derler.
  • bunlar birtakım iç savaş provasıysa kendilerince, hiç heveslenmesinler. din için, din motivasyonuyla savaşan herkes cehaletinden bunu yapar ve biliyorlar ki karşılarındaki laik demokratik türkiye'yi savunan vatanseverler var, kaçacak delik arayacaklar. güce tapan korkak yobaz çomarlar.
  • konunun, iç savaş provasıyla ya da din ile hiçbir ilgisi yoktur. olayda, silah eğitimi alan muhtarlar neredeyse 60-70 yıldır silah edinme ve taşıma hakkına sahipler.

    burada anlatılmak istenen, o eğitimin o şekilde olmayacağı. ateşli silahların bir numaralı disiplin kuralı; vurmak istemediğiniz hiçbir şeye silahı doğrultmamaktır.

    lafı döndürüp dolaştırıp her konuda dine, laikliğe, iç savaşa nasıl getiriyorsunuz anlamış değilim.