şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yaklaşık bir saat önce bulunduğumuz kuruma düşen haber. ilgili arkadaşlar apar topar okula gittiler. duyduğumuza göre polis çocuğu ile ilgili bir konuda müdür ve müdür yardımcısı ile tartışıyor. daha sonra da okula getirdiği silahıyla okul müdürünü ve müdür yardımcısını vuruyor. müdür hafif yaralı müdür yardımcısı ise biraz daha ağır sanırım. çocuğunun kabahati ne ya da var mı, polis haklı olsa bile çekip vurmak nedir ki büyük ihtimal haksızdır, seni bu noktaya getiren nedir... kafamda deli sorular.

  ayrıca bir polisin o kadar çocuğun içine okula silahıyla birlikte gelmesi inanılmaz bir aymazlık. kimi neyden korumaya gidiyorsun?ülkede ben bir türlü böyle olaylara alışamıyorum. çok fazla oluyo ve olmaya devam ediyor son zamanlarda ama alışamıyorum arkadaş.

  edit: kaynak gelmiş
 • çingeneyi padişah yapmışlar önce babasını kesmiş , önüne geleni polis yaparsan ışte böyle olur

  (bkz: polis devleti)
 • polislerin tekrardan sınavdan geçirilmesi gerektiğini gösteren olay.

  polis olmak fetö ile çok kolaylaştırılmıştı. hatta benim liseye geçiş dönemim sırasında bir çok kişi "polis olsana, bizim tanıdıklar da var" diye bir şeyler söylüyordu. her ne kadar o dönem teşkilata giren polisler görevden atılsa da torpille, adam kayırmayla içeri giren bir çok polis var.
  mevcut polisleri bir sınava sokup ve ruh sağlığı kontrol edilmesi gerek.
 • sendika farkı gözetmeksizin acil olarak bu olaylara müdahale edilip ortak bir karar verilmesi gerekmekte.
 • kamu düzenini tesis etmekle görevi,halkın huzur ve güvenliği için çalışan polisin okulda terör estirmesi olayı.manavdan elma seçer gibi boyuna,kilosuna siyasi yakinligina göre polis alınıyor devlete.yalnız polisler içinde değil kamu personellerinin bir çoğunun seçilme kıstası siyasi yakınlık!sen al bu adamı karşına bak bakalım bu mesleği icra edebilecek duygusal yeterliliğe sahip mi?kriz anlarında öfke kontrolü sağlayabiliyor mu? görevini kötüye kullanmayacak değer yargıları var mı?
 • gün geçmiyor ki bir türk polisi vak'asıyla daha karşılaşmayalım.
  yılda bir kere olan olaylar olsa, çürük elma der çıkardık. ancak;
  nerede ipe sapa gelmez, sapkın, tecavüzcü, kompleksli, psikopat, cahil, bir baltaya sap olamamış, toplumun deforme olarak kabul ettiği defolu insan tipi varsa polis olmuştur. türk polisinin gelmiş olduğu hal budur ne yazık ki.

  üzücü olay.
 • olayın polis haftasında olması da ayrı bir ironi. tüm sosyal medya değerli polisimizin polis haftasını en içten dilekleriyle kutlayan vatandaşlarla dolup taşarken, aslında temenniden öteye geçemeyen iyi dileklerin bir işe yaramadığını da gözler önüne seriyor.
 • türkiyede bir baltaya sap olamamış, hayatında hiç bir şey başaramamış, eğitim hayatını bile güç bela tamamlamış özgüveni eksik üniversite mezunları ile mahallenin apaçilerinin ygsde bir yer kazananayınca son umut gittikleri pmo'dan bir şekilde mezun edilen kültürsüz, donanımsız kişilerden oluşan prototiplerin oluşturturduğu bir teşkilattan psikolojisi, zekası normal insan düzeyinde tepkiler beklemek polyannacılık.

  artık şaşırtmıyor bu tür olaylar.

  hani şu meşhur insanın köpeği ısırması haber olur mevzusu var ya bence artık bu tür polis rezaletleri değil polis görevini yaptı, polis görevinin gelen vatandaşa hizmet etmek olduğunu hatırladı gibi olaylar haber değeri taşıyor.
 • soz konusu mudur ve mudur yardimcisi olunca bir durup dusunmek lazim.

  kim hakli kim haksiz bilmiyorum ama polis cikarip vurduguna gore adama cinnet gecirtmisler demekki. he tabi vurmak cozum degil ama bunlarin ne kadar adi, serefsiz olabileceklerine kendi gozlerimle sahit oldugum icin olaya temkinli yaklasiyorum.
 • periyodik olarak ve mesleğe seçilirken psikoloji testi yapılmazsa yarın bizi bile vurabilirler.