şükela:  tümü | bugün
  • güçlü türkiye'nin(!) fotoğraflarıdır.

sabah 8.30 yer bursa, yıldırım.

tanzim satış çadırının önü.
    insanlar sabahın erken saatinde ucuz soğan, patetes almak için kuyruğa girmişler, tanzim çadırının açılmasını bekliyorlar.

sorsan hepsi "kıskanılıyoruz" der, hepsi, "kılışdar pkk ile işbirliği yapıyor" der.
    ama yine de liderlerine laf söyletmez.

o halde;
    (bkz: svihs)
  • üç harfli fotosu sandım korkarak girdim emenike..

tanım: kuyruk fotoğrafı.
  • onlar beşinci boyutun varlıklarıdır. üç boyutlu evren algımızda onların boyutlarının ancak bir kesitini farkedebildiğimiz için varlıksız gibi görüyoruz. halbuki onları varlıkları diğer boyutlara sarkmış durumdadır.
  • yüce hökmetimizin hayatlarında hiçbir amaçları olmayan emekli kesimi sosyalleştirme çabalarını gördüğüm fotoğraftır.
    şimdi soğan 1 lira olsa bu insanlar evden dışarı adımlarını atmayacaktı, sağ olsun hökmetimiz o kadar düşünceli ki soğan ve patatesin fiyatını önce 10 liralara çıkardı sonra da tanzim adı altında 3-4 liraya indirerek yaşlı kesimi spora ve sosyalleşmeye teşvik etti.
    büyük resmi görün ekşiciler.
  • mutlu musun ey cehape, mutlu musun eyyy inönü.

tanım:2019 türkiyesinde patates soğan için sabah kuyruğa giren halk. seneye de karne ile inşallah!
  • insanlar şu ramazan gününde, o saate, üç kuruş ucuza sebze alabilmek için sıraya girmiş, herifçioğlu hala ittifak bilmem ne diyor...
  • bursa’da en çok ak partiye oy veren ilçelerin başını çeker yıldırım. başka da bir sözüm yoktur.
  • biraz daha üst gelir seviyesine geldiğimde, umarım bu görüntüler hala devam eder. çünkü götümle gülmek için sabırsızlanıyorum. güleceğim kesim bellidir, yanlış anlaşılmasın...
  • dün a101'e uğradım. ufak tefek çöp yiyecek* aldım. kasada sırada duran bir anne, kızı ve torunu 50 tl ile almaya çalıştıklarının yarısından fazlasını bırakmak zorunda kaldılar. çünkü 5 litre yağ alıp 35 tl verdiler. diğer almak istedikleri ise basit şeylerdi. 3 litre süt, paket maya, kağıt mendil vs.

valla eskiden çok üzülüyordum yalan yok. bana kızabilirsiniz. ama artık üzülmüyorum. müstahak.