şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
139 entry daha
 • kraldan çok kralcıların kavgasıdır. kamal yaşasaydı çok yüksek ihtimalle adının hutbede okunmasına sinirlenip hangi imam okuduysa o imamı istiklal mahkemesinde yargılatıp büyük ihtimal astırırdı. bunlar da gelmiş neden hutbede adı geçmiyor diye isyan ediyorlar. camiler hutbeler kamal’ın adının geçmesi gereken yerler değil, çok meraklıysan git o mevzuların konuşulduğu meclislerde bulun.
 • hutbeler merkezi olarak hazırlanıp gönderiliyor. her bekadan imamlar görü ürede kabahatli olsa da esas kabahat sırası ile dib ve reise kadar uzanmaktadır. imamları savunmuyorum yanlış anlaşılmasın.
 • -ataturk bu ulkenin kurucusudur. 1950 lerden sonra şaşilsa da bu ulkenin kurulus prensiplerini ataturk belirlemistir. bu prensipleri degistirmek isteyen varsa gotu varsa deneyebilir. gerci genelde din kisvesi altinda hirsizlik yapmayi tercih ederler. bu eskiden de boyleydi.

  -osmanlinin anasini siken 2.abdulhamit gibi sikkolar icin para harcayanlar ataturku agizlarina bile almazlar. neden? ataturk yobazligi bagnazligi gericiligi asla dikkate almaz, ilericiligi caliskanligi ve bilimi savunur. yobazlarda bunlar yoktur. cahillik ve ahlaksizlik vardir. ataturku sevmelerini beklemek colun ortasinda kayak yapmayi beklemek gibi olur.

  -bazi orospu cocuklari ataturkcunun camide ne isi var demis? bende oldukca inancli biri olarak mubarek ramazani bekledigimiz su gunlerde sapina kadar kemalist bir insan olarak sizin gibi orospu cocuklari yuzunden camiye gitmiyorum uzun suredir evet. ama hepiniz takunyalarinizi giyip deliklerinize geri girdiginizde yine adam gibi hutbeler ve imamlar ortaya cikinca gidecegim yine camiye.

  -ataturk ilah peygamber vs degildir. ama kurucudur ve buyuk bir liderdir. sevmeyebilirsin ama bu kirmizi cizgiye saygi gostereceksin. bu ulke ataturkle kurulmustur. ne yasanirsa yasansin onun dediklerine donulecektir.

  -camide tepki gosteren vatandas sonuna kadar haklidir. onu camiden kovan yobaz kopeklerinde allah belasini verir insallah.
 • mersedes ali ve soytarı imamlarından duymaya alışkın olduğumuz hutbeler. 18 mart hutbesinde hz. ömer'i , fatih sultan mehmet'i, kanuni'yi anmayarak atatürk'ü de anmayabileceğini sanan bir adet amcık ağızlı imam içeren videodur.
 • e siz hala bu hükümet ve diyanetin camisine mi gidiyorsunuz? hem de bursa'da?
 • anmak zorunda mı kardeşim insanlar? apaçık hakaret etmedikten sonra nedir zorunuz arkadaş? binlerce şehit var, binlerce emek var. bırakın artık süpermenlik isnad etmeyi belli şahıslara.
 • şu camilerin giderleri, imamların maaşları devlet tarafından karşılanmasın, atatürk'ün adını ağızlarına almasınlar zaten ondan sonra. biraz minnet duygusu olsa bu tiplerde sen o topraklarda namaz kılabiliyorsan da atatürk sayesinde, imam olarak maaş alıyorsan da atatürk sayesinde olduğunun idrakinde olursun.
  bana bir tek atatürk mü savaştı demeyin, atatürk gibi bir deha olmasaydı yarak geri alırdınız bursa'yı düşmanın elinden. bursa işgal edildi diye o şehir kurtulana kadar kürsüsüne siyah örtü örtmüş meclisin başkanı ve o meclisin başkomutanıydı atatürk. insanda biraz minnet, vicdan duygusu olur ya.
 • anmalarına gerek yok, atatürk ismi bu dincilerin ağzına yakışmıyor zaten
 • peki neden bu camilerde atatürk'ün adı anılmıyor diye sormuyorsunuz? sizce de bu durum biraz garip değil mi? acaba atatürk'ün böyle bir vasiyeti mi var? halktan mı gizleniyor? bence mantıklı olabilir.
 • bu dincilerin ataturk'ten nefret etmelerinin sebebi yunan'a analarini, bacilarini peskes cekememeleri arkadaslar. ataturk olmasaydi bunlarin anasina bacisina yunanlar atlayacakti. bu dinciler de su an keyifle pic olarak hayatlarini surdureceklerdi. iste ataturk bunu engelleyince bu gavatlar da 'niye biz pic olamadik :(' diye haliyle ataturk'ten nefret ediyorlar. zira bunlarin ustad dedigi basgavat da bu gercegi itiraf etmisti zaten:

  (bkz: keşke yunan galip gelseydi)
5 entry daha
hesabın var mı? giriş yap