şükela:  tümü | bugün
  • taksinin içinde adam varken yan çevirdiler taksiyi olum boyun travması, ilk yardım her şey 0
  • bursa'da yunus olarak bilinen motorize ekibin ticari taksiye çarparak meydana getirdiği trafik kazasıdır.

ben de bir motosiklet grubunda kazanın videosunu gördüm. muhtemelen motor fren yapmadan araca çarpıyor. tabi bu videodan motorun mu yoksa taksinin mi hatalı olduğu anlaşılmıyor. motor adeta taksiye yapışmış. videonun altında yer alan bilgilere göre taksi yasak bir yerden dönüyor ve motor direk taksiye çarpıyor.

(bkz: orospu çocuğu taksici)

benim burada dikkat çekmek istediğim nokta, yaralı polis memurlarına kırık olabileceği nedeniyle müdahale edilmiyor ve ambulans bekleniyor. bu olması gereken durum .
    fakat yan yatan taksiyi, içinde yaralı sürücüsü varken pat diye düzeltmek nedir arkadaş? hiç mi ilk yardım bilginsi yok? araçtaki insanın kırığı veya başka bir sorunu olabilir, hatta taksiyi düzeltmeye çalışırken şoförün boynunu kırma ihtimalleri bile olabilir.

umarım bu kaza sonucu can kaybı olmamıştır.
  • taksi soföru yarali haldeyken yan yatan araci duzeltenleri engin ilkyardim bilgilerinden oturu tebrik ederim. allah bu adamlarin eline dusurmesin kimseyi. normal bir adam o arabanin icinde olsa o sarsintidan hasarsiz cikmasi zorken yarali bir adama yapilabilecek en kotu seyi yapmislar. kaburgasi kiriksa muhtemelen akcigerini parcalamistir. yapacaginiz isi skiyim.
  • allah'ım bu nasıl cahillik adam aracın içerisindeyken taksiyi ters çevirdiler amk. çok feci kaza olmuş ama motor yandan girmiş çünkü taksi dönülmez yerden dönüyormuş, trafik kuralları süs olsun diye yapılmış zaten.

daha bugün taksicinin teki yoğun trafikte takip mesafesi çok az olmasına rağmen bi elinde telefonla araba kullanıyordu, 2 sn'de bir telefona bakıyordu. genellemek istemiyorum ama taksicilerin geneli trafikte terör estiriyorlar.
  • youtube'daki videoda yazılan yorumlar doğruysa, tipik bir taksici davranışı sebebiyle gerçekleşmiş kaza. dönülmeyecek yerden dönerler, yolu 100 metre kısaltmak için ters yöne girerler, yol boş diye kırmızı ışıkta geçerler, u dönüşü yapılmayacak yerden dönüş yaparlar. tam manasıyla trafik canavarları diyebiliriz.

tabi bu olayın nasıl gerçekleştiğini bilmiyorum ama bir olayın içinde taksi varsa, büyük ihtimalle o olayın sorumlusu o taksidir. polislere geçmiş olsun.
  • bazı cahiller taksi düzeltilmeden adamın o araçtan çıkarılamayacağını söylüyor.

olum hadi cahilsiniz bari burada insanlara yalan yanlış bilgi vermeyin.

bu kazanın benzerini yaşadım ve ben arkada yan yatık şekilde duruyordum.kimse gelipte düzeltmeyerek en doğrusunu yaptı.

sonuç arabadan nasıl mı çıktım?

arka bagaj cam kısmından ve gayette rahat çıktım.ufacık hareket bile sizin kırık kemiklerinizin organlarınızı delebileceği anlamına geliyor ki koskoca taksi tok diye yere düşürülüyor.ben hayatımda bu kadar cahil ama temiz kalpli millet ilk defa görüyorum.

kimse bir şey bilmiyor ama herkes biliyormuş gibi davranıyor.lan olum bir şeyi de bilmeyin lan.müdahale etmeyiverin.ne iğrenç bir millet olduk.bunca kamu görevlileri ,hastaneler ,doktorlar ,hemşireler, ambulanslar ne için var.siz kendi bildiklerinizi uygulayın diye mi?

kazada hatalı taraf aranmaz.cana geleceğine mala gelsin denir.3 tane adam orada ölüyor bizimkiler gelmiş hala taksici hatalı motorcu hatasız diyor.
  • şahsen en şaşırdığım taksicinin emniyet kemerinin takılı olması.

yok ya olamaz imkansız. büyük ihtimal taksiyi deviren dangalaklar devirmeden önce en azından emniyet kemeri takalım diye düşündüler.

yoksa ki görülmüş şey değil.
  • olay taksi durağının dibinde olduğu için o yan yatmış taksiyi çevirenlerin de duraktaki diğer taksiciler olduğunu düşünüyorum. meslek icabı trafikle, trafik kurallarıyla ve kaza sonrası ilk yardımla ilgili herşeyi bilip uygulaması gereken insanların, ekmek kazandıkları işle ilgisinin bu kadar uzak olması genelde bizim gibi az gelişmiş ülke insanına özgüdür.
    bu ülkedeki en büyük problemlerden biri işini iyi ve tam yapmayan, yaptığı işle ilgili dahi bilgi ve beceriden, asgari donanımdan yoksun insanlar.
    bir gün eskişehir’ e mal göndereceğiz, her zaman çağırdığımız nakliyeci gidemeyeceğini söyledi. neden diye sorunca da, abi inegöl’ de kar varmış, benim zincirim yok dedi. ee al o zaman dediğimde de, abi şimdi ona para veremem dedi. be gavat sen nakliyecisin, kamyonet ile mal taşıyorsun. zincirin yok ve alamam diyorsun. e antalya’ da da yaşamıyoruz ki bu memlekette yılda en az 1 ay kar yağar. benzinim yok gibi birşey bu.
    ne diyeceğimi şaşırıp, zinciri olan nakliyeci aramıştım.

edit: imla
  • youtube'da olaya şahit olan birinin yorumu aşağıdadır;

"bizzat olayı yaşadım.olay bursa kükürtlü'de oldu.taksi karşı taraftaki durağa girmek için dönülmesi yasak yerden dönüp karşıya geçmeye çalıştı.yunus ekipleri de torbacıyı motorla kovalıyorlardı bu yüzden hızları süratliydi ve kaza kaçınılmaz oldu.bildiğim kadarıyla polislerin durumu ağır yoğun bakımdalar.allah yardımcıları olsun ne diyeyim.?"

eğer o taksici ölmediyse ölmüş olmayı dileyecek hale gelir umarım...
  • 8. sn de görülüyor taksici dönülmeyecek yerden dönüyor çünkü orospu çocuğu. polislerimiz de inşallah kurtulmuştur ama o kadar hız gerçekten yazık. sanılanın aksine ekip arabası diye hız sınırlarına, trafik lambasına vs riayet göstermemek gibi bir hakkı yok, inşallah güzel bir ders alıp hayatlarına devam ederler.

son olarak tekrar söylüyorum orospu çocuğu taksici, sağlık noktasında dualarım taksici için de geçerli tabi ki.

edit: kaza anının videosu yok, en azından bende yok. kaza sonrası videoda dönüş yasak tabelalarının görünmesinden bahsediyorum.