şükela:  tümü | bugün
91 entry daha
  • televizyon başında kahkahalar ile güldüğüm olaydır. 2-2 mi?
  • bu olayla ilgili gördüğüm en komik olay şu imajdır:

https://eksiup.com/p/h377432fm7pc

olay matraklık ve eğlence olunca cidden çok yaratıcıyız türk milleti olarak.
  • geçenlerde öbür tarafa ufak bir iş için uğradım. cennette bir arkadaş var, uzun zaman olmuştu görmeyeli, onunla dertleştik. hazır uğramışken cehennemden de birkaç kaçak malzeme alayım dedim. malum ucuz oluyor oralarda. her türlüsünü bulabiliyorsunuz.

cehenneme doğru seyirtirken bir grup insana rastladım. timsah yürüyüşü yapıyorlardı. ufak bir alanın sonuna kadar keyifle gidiyor, şampiyon olmadıklarını öğreniyor ve sonra hiçbir şey olmamış gibi başa dönüyorlardı ve bir daha ve bir daha. sordum bu nedir diye.

o meşum günde timsaha giren fenerlileri olduğu gibi oraya almışlar. ne cennet ne cehennem. hem o muhteşem görüntüyü bozmak içlerinden gelmemiş, hem de bu kadar aptal insan topluluğuna ceza veya ödül vermenin mantıklı olmayacağını düşünmüşler. sonsuzluğa kadar böyle dönecekmiş bu ekip. her turun sonunda hafızaları sıfırlanıyormuş ve o heyecanı sil baştan yaşıyorlarmış. biraz prometheus'un hikayesinden biraz da jim carrey'den etkilenmiş tasarlayanlar. kolaylıklar diledim. 2-2 mi diye sordum, gülerek cevap verdiler. yoluma devam ettim.
  • evet, komik hatta gayet de trajikomik bir durumdur. rıdvan dilmen'in bir lafı vardır: " gidin hastanelere, kalp, yüksek tansiyon hastalarına falan hangi takımlı olduklarını sorun. ben söyleyim, yüzde 90'ı fenerli çıkar". bu mesela gayet yerinde ve doğru bir tespittir. fakat zaten fenerbahçeli olmak da böyle bir şeydir. acıların, hüzünlerin, öfkelerin, hayal kırıklıklarının sevinçlerden çok daha fazla baskın olduğu kulüptür fenerbahçe. fenerbahçe'nin taraftarıyla olan ilişkisi behzat ç dizisindeki bir repliği anımsatır: "olsun, biz de mutsuz oluruz. ben seninle mutsuzluğa da varım..."

diyeceğim şu ki, fenerbahçe taraftarının acı dozajı arttıkça kulübe bağlılığı artar. daha bi fazla sever çubukluyu. bu yüzden en çok kombine, forma satan kulüp değil midir fenerbahçe.

ben kendi adıma fenerbahçeli olmaktan dolayı her zaman gurur duydum, her zaman gurur duyacağım.
  • sahada timsah yürüyüşü yapanlardan birisi iş yerinden cok samimi olmadığım bir arkadaştı. evleneceği kızla daha çok muhabbetim vardi ve bunlar olaydan birkaç ay sonra evleneceklerlerdi. ben firmadan ayrildiktan sonra ortak bir arkadasa bunların düğününü sorduğumda düğünden önce ayrıldıklarini ogrendim.

timsah yürüyüşü yaparken televizyonda yüzü net belli olan bu malın ayrılma sebebinin bu fantastik komedi olduğunu düşünüyorum.
  • şanlı tarbzonsporumuzun match fixing konusunda uzmanlaşmış ve otlu,kırmızı noktalı, yuvarlak armaya sahip klube neler çektirdiğini gösteren olay.

sikebahce dünya çapında 2 konuda ünlüdür.

1- timsaha yatıp başkasının şampiyonluğunu kutlamaları.

2- şike rekorları kırmaları.

ıkisinde de trabzonspor başrolde.
  • hitler'in konuyla ilgili görüşlerini de unutmamak lazım.

https://youtu.be/3hsmdywwkre
  • 2-2 berabere biten bursaspor - beşiktaş maçı için söylenmiştir. bu skorla fenerbahçe şampiyonluğunu ilan etmiştir.
  • kafede 2 maçı da yan yana ekranlarda izliyorduk. spiker anonsu teyit edemediği için temkinliydi.

spiker: bursadan gol haberi anonsu yapıldı, fenerbahçe taraftarı seviniyor, şampiyonmuş gibi seviniyor sayın seyirciler

yanımda oturan trabzonlu bir abi(bursa maçının verildiği ekranı göstererek) : haçen burası biraz geç geliyi gibi