• yanılmıyorsam burada çıkan olaylar bir adet işgüzar arkadaşın bursa maçının skorunu 2-2 olarak anons etmesi sebebiyle oluştu. hatta son bir kaç dakika da oyuncular atak yapacağına salmışlardı şampiyonuz diye, tam bir sabotaj oldu.

ardından gelen tüm bilgiler kitlesel bir şekilde yapılan kutlamaları durduramadı tabi ve kimse elindeki telefona bile inanmadı uzun bir süre, çünkü bir stadyum dolusu insan yanılıyor olamazdı...

bu olay sayesinde, neden kalabalıkların kontrol edilemez olduğunu daha iyi anladık, çünkü dezenformasyon bir kere yayıldığında, insanların coşkusu veya öfkesi o yanlış bilginin doğru olduğuna dair kanıt oluyor, ve kalabalığı akisne iknaa edene kadar iş işten geçiyor...

türkçemize "timsaha yatmak" gibi bir deyim kazandırmış olaydır aynı zamanda.
  • objektif bakıldığında üst düzey taşşak konusudur.
    yenersin, yenilirsin, fark yersin, fark atarsın, hata yapar hükmen yenilirsin, hükmen de kazanabilirsin. bunlar normaldir.
    ama kazandım sanmak nedir evladım? siz nasıl gerzeksiniz amk?
    60 senedir oynanan ligde internetin en yaygın olduğu zamanlarda böyle bir rezillik nasıl olur gerçekten inanılır gibi değil. 90'ların sonlarında stadyumda maç izlerken diğer maçları cep radyosundan takip ederdik, bu sığırlar onu da yapamamış. ulan çok mu zor google'a "bursaspor canlı skor" yazmak?
  • teknoloji çağında böyle mallık olur mu diyen zeki arkadaşlara hatırlatmak isterim ki şerefini satmış bir stat görevlisinin anonsu ile taraftar tongaya düştü. bursa maçını takip eden taraftar zaten üzüntü ile tribünde oturuyor ya da stadı boşaltıyordu. öyle bir atmosferi yaşamayan ancak espri peşinde koşar.
  • o gün çok iyi hatırlıyorum. o gün bursa’da tarihe tanıklık ettim.
  • bu olayla ilgili gördüğüm en komik olay şu imajdır:

https://eksiup.com/p/h377432fm7pc

olay matraklık ve eğlence olunca cidden çok yaratıcıyız türk milleti olarak.
  • mac sonunda polis arabası devirip , benzin istasyonunu havaya uçurmaya çalışan holigan köpeklerin çıldırmasına vesila olan anonstur.
  • sahada timsah yürüyüşü yapanlardan birisi iş yerinden cok samimi olmadığım bir arkadaştı. evleneceği kızla daha çok muhabbetim vardi ve bunlar olaydan birkaç ay sonra evleneceklerlerdi. ben firmadan ayrildiktan sonra ortak bir arkadasa bunların düğününü sorduğumda düğünden önce ayrıldıklarini ogrendim.

timsah yürüyüşü yaparken televizyonda yüzü net belli olan bu malın ayrılma sebebinin bu fantastik komedi olduğunu düşünüyorum.
  • hitler'in konuyla ilgili görüşlerini de unutmamak lazım.

https://youtu.be/3hsmdywwkre
  • kafede 2 maçı da yan yana ekranlarda izliyorduk. spiker anonsu teyit edemediği için temkinliydi.

spiker: bursadan gol haberi anonsu yapıldı, fenerbahçe taraftarı seviniyor, şampiyonmuş gibi seviniyor sayın seyirciler

yanımda oturan trabzonlu bir abi(bursa maçının verildiği ekranı göstererek) : haçen burası biraz geç geliyi gibi
  • takımimdan utandigim ender anlardan ulan kimi kandiriyorum yillardir utaniyoruz amk
hesabın var mı? giriş yap