• 23 nisanda açılacak olan, bursada son yıllarda,yapımı aşamasında trafiği alt üst etmiş, hafif raylı sistem
  • (bkz: fiyasko)
  • vagonların siemens'ten tedarik edildiği ancak her ne hikmetse belediye yetkililerine klimalı olarak gösterildiği halde sonradan klimasız olarak teslim edildiği proje...konu ile ilgili olarak belediyeden bir adamın yerel bir gazeteye "ne olcak canım klimasız gitsinler, şu saatten sonra yeni vagon mu sipariş etcez" dediğini okudum ki, diyecek lafım kalmadı...
  • bursaspor'la galatasaray'ın birleşmesi durumunda potansiyel isim.
  • $ehiricindeki butun otobus ve minibusler dolusu yolcuyu birkac trene sigdirabilecegini du$unen mal bir belediye yuzunden iyice gozden du$mu$,zaten ba$indan beri de hicbir boka yaramayan ta$ima sistemi.belediye sadece goz boyama amacli yapmi$tir.(bkz: yaziklar olsun)
  • ankarayla aynı kelime oyununu yapmaya yeltenmiş olan yatırım.
  • bursa* ile aksaray arası bir yer.
  • zorlama sonucu kullanmak zorunda bırakıldığımız,henuz oturmadığı,belli bir duzene girmediği halde şehiriçinde neredeyse tek ulaşım yontemi olarak önümüze surulen facia.istasyona gidebilmek için önce dolmuşa binmek gerekiyor,bunun sonucu da para ve vakit kaybı.insanları toplu ulaşımdan tiksindirmeye başladığı için, özel otomobillere talebi arttıracak;bunun sonucunda eskisinden daha yoğun trafik ve çevre kirliliğine sebep olacak korkarım. tek tesellim bursa'da okumamam.erdoğan bilenser'e selam söyler,kendisini bursaray'la bir şehir turuna beklerim.
  • bugün açılan metrodur.
    uzunluğunu felan bilmiyorum.
    ya da nası bişey olduunu. duydum işte haberlerde.

(bkz: cnntürk)
  • insaati sayesinde istanbula her gidisimi en az 30 dakika geciktiren ulasim sistemi.az cekmedik ama sefasini da suremeyecegiz.
hesabın var mı? giriş yap