şükela:  tümü | bugün
 • dün yaşanan, (bkz: bursalıların akhisarlı dedelerden dayak yemesi) başlığında sanki bursalılar taşkınlık çıkarmış ve esnafa saldırmış gibi algı yaratılan olaydır. bu başlık aracılığıyla bursa'ya kusulan nefreti görebilirsiniz. başlığı da bunu sindiremediğim için açtım.

  şunu belirteyim, memleketim bursa ancak hasta bir galatasaray taraftarıyım. entrylerimden de bunu rahatça görebilirsiniz. bursaspor taraftarını da sevmem aklı başında hareketleri çok yoktur ancak, dün yaşanan vaziyette hiç yoktan saldırmışlar gibi algı yaratılması düpedüz terbiyesizliktir.

  1-0 kaybettikleri maç sonrası bursa'ya dönen otobüsleri nedense akhisar şehir merkezine yönlendirdiler. otobüslerin geçtiği sırada akhisar taraftarı veya akhisarlı orası belli olmayan şahıslar otobüsleri taşlamaya başlıyor.

  görüntü: https://www.youtube.com/watch?v=bj6f5fw_i88

  toplamda 3 polis görevlendirildiği için polisler de müdahele edemiyor. bu sırada otobüslerin camları kırılıyor ve taşlardan bi tanesi bursaporlu bir taraftarın başını yarıyor. bunun üstüne bursalılar otobüslerden iniyor ve -buraya dikkat- ''taş atanları'' kovalamaya başlıyor.

  görüntüler: https://www.youtube.com/watch?v=m45ig4zyobe

  https://www.youtube.com/watch?v=tedx6o0h_a4

  taş atma işini organize eden adam ise kahveye kaçıyor ve o meşhur görüntü ortaya çıkıyor. şimdi bu videoda da dikkat edin, içeri bi tane ağzında sigaralı bir adam ve tüylü şapkalı bi eleman koşuyor. sigaralı adam silah alıp tüylüyü de çağırarak tekrar dışarı çıkıyor. bu sefer kahveye koşan bursaspor taraftarı özellikle o kişileri göstererek içeri giriyor ve tüylü şapkalı adamla sigaraları elemanı yakalıyor. yakalama anına kadar bu iki kişi dışında yapılan bi saldırı yok. sonrasında kahvedekilerin bursalılara saldırması sonucu arbede çıkıyor ve bursasporlular kahveden çıkıyor.

  görüntü: https://www.youtube.com/watch?v=ahvtxgll0vm

  zaten görüntünün sonunda bahsettiğim adamların verdiği röportajdaki yalan dolan ifadeleri yüzlerinden de okunuyor, yaşlılara özellikle saldırdıklarını hiç yoktan otobüsten inip kahve bastıklarını söylüyorlar. bi anda kahveyi bastılar diyen adam dikkat ederseniz taraftardan kaçıp kahveyi basıyor.

  açıkçası bunları yazmakla, bursaspor taraftarını savunmakla uğraşacağımı düşünmezdim. lakin yapılan algı operasyonu ciddi anlamda can sıkıcı ve bu iş ekşisözlük'te git gide büyüyen bi sıkıntı halini aldı. ilk 3 entryi okuyan araştırmadan direk olarak yorum yapar hale geldi. üstte bkz verdiğim başlıktan da okuyabilirsiniz.

  ayrıca bu bursaspor taraftarlarını haklı çıkarmak adına yazılmış bi yazı değil, yapılan bi saldırı varsa da böyle cevap verilmez. ancak sanki yenildiler ve bunlar oldu diye yapılan algı da şerefsizliktir. bursaspor taraftarı ne kadar suçluysa akhisar taraftarı da burda o kadar suçludur.
 • saldırıya uğrayıp cevabını verdiği olaydır. otobüse taş at sonra da di de di deeee beni kurtar diye kahveye kaç. tinerci ipneler ne derse desinler.biz gene de temennimizi paylaşalım. (bkz: bayern münih karşınında beşiktaş'a basarlar)