şükela:  tümü | bugün
 • eklemleri korumak icin vucudun olusturdugu ekstra eklem kapsulu ve icindeki sivi.

  (bkz: bilgisayarci bursiti)
 • licoricenin sol omzu deli gibi ağrımaktadır, en sonunda arabanın arka koltuğundan bir şeyler alırken kitlenir, ve 5 dakika ciyak ciyak bağırmak zorunda kalır. sonuç acile gidilmiştir:

  lico: işte yani bikbik öyle oldu, böyle oldu kolum çok ağrıyor, bayağı bir bağırttırdı...

  ...doktor bilimum kol hareketi yaptırır...
  ...licorice daha da bağırır acı içindedir...

  doktor: sol kolunuzu omzunuza bağlayan yerde bursit saptanmıştır
  lico: oha adı mı var bunun yani
  doktor: evet 10 gün rapor yazayım istirahat etmeniz gerekiyor
  lico: oha yani bildiğin hasta mıyım
  doktor: evet lico hanım, istirahat etmezseniz geçmez
  lico: yani omzum bildiğin hasta
  doktor: evet

  kol gövdeye bağlanır, bir ay öyle kalmak zorundadır. her harekette deli gibi can yakar. ilk soru bilgisayar başında çok oturuyor musunuzdur bu arada... benden tavsiye, eğer siz de sabah 07:30 da işe gidip bilgisayar karşısına oturuyor, sonra eve gelip tekrar karşısına geçiyorsanız kendinize dikkat edin, google a sorun basit ofis hareketlerini kendinize 10 dakika ayırın ve gerçekten yapın.

  bu kadar dandik bir ada sahip bir hastalık nasıl bu kadar can yakıyor nasıl bu kadar iş göremez hale getiriyor insanı şaşarsınız. hale gülüyorum ağlanacak halime.

  (bkz: aynı kaynım)
  (bkz: cem yılmaz)
 • ismi bursadan gelmektedir (hayir sehir olan degil)
 • daniel gonzalez güiza'nin ayagindaki dert.
 • topuk bursiti diye de bir şey var. ayak bileğini hareket ettirdikçe topukta ağrı oluşturur. yere bastığınızda ağrır, ayaklar şişebilir. boktan bir şey.
 • dizde aci verir. günde 2-3 sefer buz tedavisi iyi gelir. spor yapiyorsaniz 1 hafta dinlenmek ve bir süre dizlik yada furbolcularin kullandigi bantlardan kullanabilirsiniz ama dizlik yada bantlara çok alistirmamakta fayda var.
 • zedelediğinizde çok sinir bozucu sesler duymanıza sebep cici kapsül.
  3 haftadır dizimi her büktüğümde ve istisnasız her çömeldiğimde* katır-kutur-çatırrrttt-kırtsssşşhs şeklinde sesler gelmeye başladı sağ dizimden.

  4 gün tüm bacağım ağrıdı, ağrısı kasığıma vurdu, dizimi çekiçle paramparça yapmak istedim.
  doktor yolları gözükünce tıpış tıpış gittik tabi. ağrısı daim fakat önemli bir şey değil. sesleri de duymamaya çalışırsak voltaren ağrı kesici kremle atlatıyoruz.

  bursit falan hadi neyse de, doktorun teşhisi aslında şuydu: "bursanı zedelemişsin. bursa evet. bursa ne olm?! bursa ya hahah.
  ne kadar antin kuntin isimli hastalık varsa bende zaten.
 • durup dururken dirsek versiyonu başıma gelen hastalık. (herhangi bir çarpma, zorlama vs olmadı). dirseğim beyzbol topu kadar şişti. diş ağrısından daha kuvvetli bir ağrı yok diye düşünürdüm. yanılmışım. doktor iltihaptan ağrı oluyor dedi. 6 adet iğne 1 hafta kullanılacak antiibiyotik tedavisi var önümde.
 • steril inflamasyondur. nsaii, buz ve istirahat ile tedavisi yapılır.

  (bkz: tendinit)
 • aylar aylar önce dirseğimde çıkan hödük. sivilce sandım, ilgilenmedim. acı verdi. en sonunda kolum davul gibi şişmişti. antibiyotikle indirdik. crowley'nin ameliyatı, zeytin'in bezesi derken kolum yine şişmişti üzüntüden. şimdi yine üzüntü ve stresten bursitim azdı :p kolum şişti şişecek, sivilcesi çıktı çünkü. beklemedeyim.