şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'nin tanınmış firmalarında bir tanesinde bir iş görüşmesine gelen koç üniversitesinden yeni mezun arkadaşın ben 4.00 gpa ile bitirdim size çok yararım dedikten sonra gözü önünde diploma fotokopisini yırtıp aynen şöyle demiştir; senin diploman bana para kazandıracak mı ? sen bana nasıl daha çok para kazandırabilirsin nasıl kar marjımı arttırabilirsen ben ona bakarım, burslu olman beni ilgilendirmez.

  kısacası ne yazık ki iş hayatında çoğu başarılı olan kişiler hep burssuz kişilerdir.
 • yöneticilerin aslında başarısız olduğunun göstergesidir. kalifiye adamları almayıp sağdan soldan toplanmış tanıdık tipleri işe alırsa, torpille özel sektöre adam alırsa kar marjı hiçbir şekilde maksimum olmaz. olsa da çok kısa sürer.

  türkiye özetidir o yönetici.
 • bulunduğu konuma ancak baba parasıyla gelebilmiş, hayattaki tek başarısı diğer spermleri geçip doğabilmek olan ezik yöneticidir.
  (bkz: atış serbest)
 • paralı kazanabilmiş mallarla aynı çan sistemine girerse başarılı bir öğrenci, her dersi yata yata geçer zaten.

  sorun patronun özel üniversite mezununu mülakata çağırması eğer yırtmayı planlayacak kadar ayı ise. bunu geçtim, kaliteli adam patron şirketinde iş aramaz. iki malın buluştuğu serin hikaye olmuş.
 • egomanyak bir ineğe haddini bildirmiştir.
  iş dünyası okula benzemez.
  sizin sosyal yetenekleriniz ve direk işe yönelik yetenekleriniz önemlidir.
  ortalama muhabeti ile işe girmeye çalışmak komikliktir. zaten bu faktörleri baştan gözden geçirip görüşmeye çağırmışlar. görüşmin amacı adayın bu sosyal ve işlevsel yeteneklerinin potansiyelini değerlendirmek.

  not: ben de bölüm 8.siyim yani fena değil ortalamam falan.
 • terbiyesizlik yapmış olan yöneticidir. hiçbir şey de yaptığı hareketi doğrulamaz. böyle saygısız bir insanla aynı ortamda çalışmayacağı için de kendini şanslı saymalı diploması yırtılan arkadaş.
 • güzel ders vermiş yönetici. olm iş ortamında yeri gelince vites küçültmeyi bileceksin. "ortalamam şu kadar, aykyum bu kadar" diye lafa girince, yarın birgun patronun cehaletinin diğer çalışanlar önunde ortaya çıkmasına sebep verecek bir dangoz olma potansiyeli taşıyor gibi görünüyorsunuz. az efendi olun lan.
 • ihalelerine girdiği belediye/komisyon başkanının çocuğunu işe alacak yöneticidir.