şükela:  tümü | bugün
  • cpu ve gpu kullanarak kazılan kriptoparalardan sonra ((bkz: bitcoin), (bkz: altcoin), (bkz: dogecoin) vb) harddisk kapasitesini kullanarak kazabileceğiniz bir kriptopara cinsi.
  • bitcoin’den 400 kat daha az enerji harcadığı iddia edilen coindir. bunu da yüksek enerji isteyen cpu,gpu, asic yerine işlemlerde hdd kullanmasına borçluymuş.
  • yeni iota. şu an çok çok ucuz. 500 satoshi. benim için çok dua edersiniz :)

https://dymaxion.burst.cryptoguru.org/…ion-1.00.pdf

olayı özetlersek, blockchain'deki güzel özellikleri tangle'a eklemişler. coin'de monero gizliliği var, lightning network var, var da var. paper'ı okursanız hepsini görebilirsiniz. resmen iota v2.0.

edit: kısaltması burst. mesaj atarak soranlar olduğu için yazıyorum.

bittrex'ten alabilirsiniz.
    https://bittrex.com/…ket/index?marketname=btc-burst (korkmayın ref koymadım :) en sinir olduğum şeylerden biridir refli link atmak.)
    coinmarketcap: https://coinmarketcap.com/currencies/burst/
  • bir şeyler olacak ama aşırı ve hayvani bir pump mı yoksa dump mı anlamadım.

ha şu var, gerekli pr ile yeni bir iota olacaktır. özetle tüm hype yapmış coin'lerin en iyi özelliklerinden aldık diyerek bir şeyler çıkartmışlar ortaya.

bu kadar erken yazıyor olmam vesilesiyle de bu ortamlara ilk defa bir coin altına binance referral link bırakıyorum.

şaka yaptım bırakmıyorum.

çünkü binance'ta henüz listelenmiş bir coin değil. listelenirse bırakacağım.
  • patlamasını mart başına kadar peyderpey yapacaktır umuyorum ki.
  • "proof of capacity" yani kapasite tabanlı altyapısıyla, 40 kata kadar daha düşük enerji harcayan bir blockchain teknoloji yapısı sunmasından dolayı diğer coin'lerden ayrılan altcoindir. market cap'inin yaklaşık 100-120m dolar arasında olmasından dolayı oldukça yolu olduğunu düşündüren, yüksek potansiyele sahip bir alternatif olarak görmemden dolayı yaklaşık 370 satoshi bandından bir miktar satın aldığım, bugün güzel bir yükselişle 470 bandını geçmiş coindir.

beklentim, market değerinin kısa vadede 300-400m dolar seviyesine sonrasında 1 milyar üstüne çıkması yönünde. şu anda 7 cent, 1 doları görmesi demek şu anki piyasada dolaşımda olan coin sayısı gözönüne alındığında yaklaşık 1.8 milyar dolar demek oluyor ki, ilk 30'da yer almayı hakeden bir coin. yani bir tık uzun vadede %1.000 gibi bir artış göstermesi olası.

şu anda bittrex üzerinden alış satış yapabiliyorsunuz, portolyonuza eklenebilecek bir coin, tabii ki ytd.
  • bugün 650 bandını kırmayı defalarca deneyen coin. ilk yazdığımda 470 seviyelerindeyken ciddi bir pump olmadan istikrarlı yükselişiyle 2 günde 650 seviyelerine geldi ve bu yükseliş piyasadaki hareketlilikten ayrı olarak dikkat çekmeye başlamasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum. 650 bandını kırarsa bir sonraki hedef 850 civarı olabilir kısa süre içerisinde.

not: ytd
  • 2,5-3 kat getiri hedefiyle girdiğim coin hedefine beklediğim süreden önce gelmeye başladı.

resmen satış emirlerimi iptal ettirecek bana. 28 şubata kadar elde tutmalı.
  • çıldırdı adeta. yemin ederim evvelsi gün online cüzdanını yukledim sitesinden. yüklü almayı düşünüyordum 1 btc kadar, ama alamadım. daha doğrusu 1 hafta ertelendi. yüzde yüze yakin değer kazandı dünden beri. ama bende heves kalmadi açıkçası.. 2018 de 1 doları görür diye düşünüyorum. çok üzüldüm çok.. umarım kazanan olmuştur buradan.