şükela:  tümü | bugün
 • bursa'nın raylı sistemini (bursaray) ve bir kısım otobüslerini işleten belediye iştirakidir
 • (bkz: #23932275)
 • kar yağışıyla beraber insanların sabah işe yaklaşık 1 saat geç gitmelerini sağlayan işletme.

  http://www.olay.com.tr/…okullar-tatil-mi-93562.html
 • bünyesindeki otobüsleri bursa'nın ara sokaklarında dolaştırmaya pek bir meraklı. arabaların zor geçeceği yerden koca koca otobüsler geçmeye çalışıyor.

  hele siteler-terminal arası çalışan 98 numaralı otobüsü var ki binmeyin gitsin. yürüyerek gitseniz aynı vakitte varırsınız.
 • genel merkezine yapılan saldırıyla ilgili büyükşehir belediye meclisinde yaptırım kararı çıkan şirket.

  http://www.haber224.com/…imak-islerine-gelmedi.html
 • web sitesi israrla ingilizce acilan kurum.

  hayir turkce linki de yok bir de ceviriler cok kotu: "free ask questions" ne arkadas?
 • belediyeyle iç içe yaşayan ve sahiplerinin de belediye başkanlarının ya kayınçosu ya dünürü vs. olan özel işletme. tüm tükiyede şehirler arası otobüslerin şehir içi servislerine izin vermeyen tek kurum. nedenide kendi otobüslerinin çalışmasıdır.

  bursa cumhuriyet caddesini trafiğe kapatıp ha iş bu bursaray ın işletmesinde nostaljik tramvay yaptılar. şehrin kilit noktasını trafiğe kapatmanın zaten sırf kendi çıkarları dışında başka hiçbir espirisi yoktu.

  yine eyvallah dedik istanbul istiklal gibi küçükte olsa bir cadde yapacaklar dedik adamlar ne yaptı, cumhuriyet caddesinden gökdere ve incirli caddesine hattı uzattılar hemde caddeler ana yolları keserek uzattılar. arkadaşım hani bunun nostaljik yanı denildiğinde talep çok denildi. sen kısaca buna şöyle desene; nostaljik ayağına ulaşım akrabalarıma ulaştırma şirketi oluşturuyorum. anlamadığım şey erkek gibi çık de ulaşım sorunu var (ki o bölgede ulaşım sorunu asla yok) ve belediye burada ulaşım hattı oluşturdu. bırak bu nostalji ayağını falan masum görünmeye çalışmaları... adam gibi de ulaşım ağı oluşturuyoruz. neden yalan söylüyorsunuz... akpartiyi destekleyenlere, koyun diyenlere kızıyordum ama bazen gerçekten haklılar, kimsede sesini çıkarmıyor...

  düzeltme: bu arada yazmayı unuttum nostaljik tramvay denilen şey tek vagondur bunların ki çift vagon ve baya baya uzun hani körüklü ikarus otobüslerinden 2 adet olduğunu düşünün o uzunluktadır.
 • bursa-istanbul deniz otobüsü işine girerek ido'yu baltalaması muhtemel kurum. böylelikle son dakika bilet alımlarında kazıklayıcı politikaya sahip ido da kendine çeki düzen verir, fahiş fiyatlar normal seviyesine iner. yani çok iyi olur çok da güzel olur tamam mı.
 • allah belasını versindir. tüm türkiye'nin en pahalı otobüs ulaşmı onda; ne zaman nereden geçeceği belli olmayan otobüsler onda. duraklarında ne bir saat çizelgesi, ne bir hangi otobüsler geçer haritası. bi bok yok. bir numarası var: 0530 5011010 onda da "mübarek ayda ağzımı açtırma benim" diyen; dinlemeyi bilmeyen şahıslar mevcut.

  azalmadan, direkt bitsin. taksi dolmuşlar en fazla 1.75tl; bunu biletler 1.80tl! dolmuşlar kalsın bize yeter.

  bir de tramvayla tecavüz ediyorlar şimdi de kente! allah belasını versin demiş miydim.
 • mudanya-kabataş hattı için kabataş iskelesini kullanması kesinleşmiş şirket.

  istanbul kabataş iskelesinin kullanılmasına ilişkin iskele hizmeti sözleşmesi istanbul büyükşehir belediyesi’ne ait şehirhatları aş ile bursa büyükşehir belediyesi’nin ulaşım şirketi olan burulaş arasında imzalandı. bursa büyükşehir belediye başkanı recep altepe, mudanya- kabataş arasında yolcu taşımalarına resmi bir engel kalmadığını belirterek, kısa zamanda 2'si yeni 3 gemi alıp seferleri başlatmayı hedeflediklerini söyledi.

  ido’nun özelleştirmeden sonra uyguladığı esnek fiyat tarifesi ile vatandaşları mağdur etmesinin ardından bursa büyükşehir belediye başkanı recep altepe tarafından gündeme getirilen alternatif bir ulaşım sistemi konusunda önemli bir engel daha aşıldı. istanbul’da kullanabilecekleri bir iskele belirlemek için bir süredir istanbul büyükşehir belediyesi’ne ait istanbul şehirhatları turizm sanayi ve ticaret aş görüşmelerini sürdüren burulaş, sonuca ulaştı. istanbul kabataş iskelesinin burulaş’a ait gemiler tarafından kullanılmasına ilişkin iskele hizmeti sözleşmesi, şehirhatları aş genel müdürü süleyman genç ile burulaş genel müdürü levent fidansoy arasında imzalandı. imzalanan bu sözleşme ile mudanya – kabataş arasında yolcu taşınmasına yönelik hiçbir engel kalmadı. burulaş’ın çalıştıracağı gemilere kabataş iskelesinde iskele ve yolcu hizmetleri şehirhatları aş tarafından verilecek.

  “gemi ariyoruz”

  bursa büyükşehir belediye başkanı recep altepe, istanbul ulaşım koordinasyon merkezi’nce de onaylanan bu sözleşmenin ardından iskele konusunda bir sorun kalmadığını, artık sadece gemi alma olayına odaklandıklarını kaydetti. dünya piyasalarında gemi arayışlarını başlattıklarını dile getiren başkan altepe, alacakları 3 gemiden 2'sinin yeni olacağını, bursa’ya yakışır bir yolcu taşıma hizmeti vermeyi amaçladıklarını kaydetti.

  bursa – istanbul arasında alternatif bir deniz ulaşım sistemini gündeme getirdikleri ilk günden bu yana büyükşehir belediyesi’nin ulaşım şirketi burulaş tarafından yoğun bir çalışma sergilendiğini hatırlatan başkan altepe, “deniz ulaşımına iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. bu konuda da örnek bir sistem oluşturup, en uygun fiyatlarla en kaliteli hizmeti halkımıza vermeyi hedefliyoruz. kısa zamanda gemilerimizi alıp, seferleri başlatmak istiyoruz. bu konunun tek kazananı halkımız olacak.” dedi.