şükela:  tümü | bugün
296 entry daha
  • septum devüasyonu başlığına 11 eylülde yazmıştım. bugün ameliyat olacağım, akşam editlerim süreci demiştim. bugün 14'ü ve daha yeni kendime gelebildim. yani umduğum gibi olmadı. biliyorum, benim gibi çoğu insan sağlıkla ilgili bi işe kalkışmadan başka deneyimleri okumak istiyor. ben de defalarca bu başlığı okumuştum. sonunda da kendim yazıyorum. süreç şöyle oldu:

bir sabah uyandım ve burnum her zamanki gibi tıkalı. otrrivine arıyorum evde yok. eczane uzak. sinir yaptım tabi ve eehh yeteer diyerek doktorun yolunu tuttum. film çektirdim ve inceledi, ameliyat gerekli dedi. septumla birlikte etlerin küçültülmesi ve burun kemiğine biraz törpü. 4000 tl de anlaştık. 3 gün sonrasına randevu verdi ve pazartesi ameliyat olmaya gittim. ameliyat öncesi öyle enteresan ki, sanıyorsunuz o narkoz sizi uyutmayacak. ondan sonra gözlerin kararmasıyla, uyandırılmak bir oluyor. sanki her şey 5 dakikada bitiyor. odaya geldiğinizde yavaştan kendinize geliyorsunuz ve her şey bundan sonra başlıyor. burundaki kan mideye gittiği için öyle acı bi mide bulantısı oluyor ki, kusmak için dua ediyorsunuz. en son hemşireyi çağırıp boğazımı parlamak istiyorum dedim, o da olmaz zorla kusmak daha kötü yapar dedi. 10 dakika sonra kendiliğimden kustum ve biraz rahatladım. ilk gece uyku uyuyamadım. burun tamamen tıkalı, tampon işkencesi var ve ağız hep açık. uyuyan olduysa başka bilmiyorum ama ben hiç uykuya dalamadım. ağrı kesiciler burun sızısını dindirdi hep ve uykusuz bi şekilde eve geçiş yaptım ertesi gün. bu seferde feci baş ağrısı. sanki alın zonkluyor. sürekli buz koyuyorum, ilaç alıyorum ama nafile. uyuyabilmek tek çözüm. bugün tamponu çıkardık, yerine pamuk geldi. bi rahatlama oldu. pazartesi de alçılar çıkacak ve süreç bitmiş olacak. şimdilik sonucu göremediğim için süreç güzel oldu her şeye değdi diyemiyorum ama sancılı bir süreç olduğunu üzülerek söylemeliyim. sanki burun deliklerim genişledi gibi hissediyorum umarım böyle bi şey olmamıştır. 2 gün sonra daha detaylı yazabilirim.

allah kolaylık versin her ameliyat olacak olana.
  • (bkz: süleyman taş) pişman olmazsınız
  • deviasyon için yapılanının , burun şeklini % 0.1 bile değiştirmeyeceğine emin olmadan yaptırmaya karar veremeyeceğim ameliyattır.

yoksa burnum burun değil , kapı duvar. yılda 5 defa sinüzit geçiriyorum burun tıkanıklığı yüzünden. 5 senedir , tek bir gece bile otrivine kullanmadan uyuyamadım.
  • nefes alamayanlar için gerekli bir ameliyat. resmen oksijenle tanışıyorsunuz. deviasyon için iki yıl önce volkan kahya' ya ameliyat oldum. denilenlerin hiçbiri olmadı. ne kan yuttum, ne şişlik oldu. bence dokturunuzu iyi araştırın.
2 entry daha