• iki burun arasındaki delik/girinti
    (bkz: haliç) (bkz: koy)
  • her insan burnunda biri sağda biri solda olmak üzere 2 adet bulunur.
  • bazı insanlarda büyüklüğü, parmak büyüklüğüne göre değişebilen deliklerdir.

(bkz: dolma parmak)
  • biri diğerinden küçük olur insanların %93,7'sinde.
  • bıçakla oynanmış burunları hemen ele veren ikili delik, biraz büyüyo - uzuyor sanki...
  • özellikle zancilerde soba borusunu andıran nefes almamızın yegane sebebi olan deliklerdir nefesi bu deliklerden alıp ağızdan vermek gereklidir.
  • bendekiler çok küçükler. o da ayrı bir dert. küçükken bütün kuzenlerim benimle dalga geçerlerdi. hadi ojos, burnunu karıştır, hadi ojos, burnunu karıştır. yok terbiyesizin teki, ulu orta yerde burnunu karıştıran bir bebe olduğumdan değildi bu. dediğim gibi burun deliğim küçük olduğu için serçe parmaklarımdan başka parmağın burun deliklerime girmeyeceği iddiasını yaparlardı, bunu görünce de keyiflenirlerdi. ben büyüdüm, benle beraber herhalde serçe parmaklarım ve burun deliklerim de büyüdü. hala serçe parmak dışındaki bir parmak ile burnumu istesem de karıştıramıyorum. yılllar geçti ve serçe parmak-burun deliği genişliği oranım sabit kaldı.
  • her insanın hayatında en az bir kere içinde ne varmış diye kurcaladığı delik türü.
  • (bkz: #24217466)
  • kimisininki burnunu karıştıramayacak kadar küçük olabilendir. iyi midir, kötü müdür o görecelidir tabi.
hesabın var mı? giriş yap